Същинската част от тазгодишното издание на турнира за Купата на България стартира с големи изненади. Днес се изиграха първите три срещи. Третодивизионният Спартак (Варна) сензационно елиминира Локомотив (София), който е на върха във Втора лига заедно с Кариана (Ерден).

В герой за "соколите" се превърна Мартин Паскалев, който вкара два гола във вратата на "железничарите".

Веднага след сладката победа победа феновете на Спартак нахлуха на терена и празнуваха с футболистите. Следващият съперник на "соколите" ще бъде Арда (Кърджали).

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

За изненада може да се счита и отпадането на Хебър (Пазарджик). Отборът на Николай Митов беше елиминиран от Загорец (Нова Загора) след загуба като гост с 1:2. Тодор Чаворски даде преднина на Хебър в осмата минута, а в края на първото полувреме Димитър Видев изравни с глава - 1:1. В герой за Загорец се превърна Ивелин Иванов, който прониза също с глава гостите - в 90-ата минута, за да класира лидера в Югоизточната трета лига напред за Купата. Там тимът от Нова Загора ще се изправи срещу актуалния носител на трофея Локомотив (Пловдив).

Амбициозният Пирин (Благоевград) отстрани трудно Родопа (Смолян) след голове в края на мача. Мирослав Пушкаров отбеляза в 81-ата минута, а в добавеното време точен