Марица победи Брестник с 2:0 в първата си контролна среща от предсезонната подготовка. Проверката се игра на тежкия терен на игрището до Английската гимназия. След много пропуски през целия мач в крайна сметка "жълто-сините" успяха да спечелят. Головете за маричани вкараха Йордан Влашки и Кирил Ангелов през втората половина на второто полувреме.

Любопитното беше, че Брестник нямаше вратар и се наложи да пази Горан Гръблев, който е резервен страж на Марица. След многото пропуски през първата част треньорът Петър Курдов на майтап му изкрещя да пусне поне гол-два.

За Марица игра и юношата на клуба и бивш футболист на "Ботев" (Пловдив) и ЦСКА Николай Манчев, за който все още не е ясно дали ще остане в отбора на Петър Курдов. Опитният халф за последно беше в Оборище (Панагюрище).

В събота Марица излиза срещу Момино от 11:00 часа на същото игрище, но само, ако времето позволява провеждането на контролата.