Бившата звезда на “Ботев” (Пловдив) Атанас Курдов спаси отбора от загуба срещу втородивизионния румънски Делта. Двата тима завършиха наравно - 2:2 в контрола в турския курорт Анталия. Както е известно, голмайсторът на “канарчетата” от миналия сезон рядко намира място в състава през този и не е сред любимците на треньора Милен Радуканов.

В 6-та минута груба грешка на Маленга позволи на Богдан да открие резултата - 1:0 за Делта. В 16-та минута Анри бе изведен сам срещу вратаря на пловдивчани Христо Иванов и удвои. На два пъти “Ботев” беше близко до гол през първата част, но пропуски направиха Деян Христов и Петър Атанасов.

През второто полувреме българските футболисти доминираха. Това доведе до резултат в 82-ата минута, когато Тодор Неделев намали с гол от дузпа. В 89-ата минута Атанас Курдов изравни също от бялата точка.