Играй БЛИЦ ГЕЙМ - ТУК!

Черно море разби Пирин (Гоце Делчев) с 5:1 в мач от 24-ия кръг на "А" група. По този начин "моряците" направиха важна крачка към спасението, като вече имат 24 точки и заемат 11-ото място, на 1 пред Локо (Сф), победил днес Монтана с 3:2 в друг голов спектакъл.

Двубоят на "Тича" беше белязан от куриозен червен картон. В 29-ата минута, при резултат 1:0 за избраниците на Георги Иванов-Гонзо, съдията Димитър Андреев изгони вратаря на Пирин (ГД) Абди Абдиков за глупава негова постъпка. Стражът на гостите заби шамар на съотборника си Атанас Фиданин, което стана пред очите на рефера и той моментално му показа червен картон. Това донякъде предреши крайния изход от двубоя, като от този момента нататък задачата на "моряците" беше много лесна и те започнаха да бележат гол след гол във вратата на неврокопчани, на която застана резервата Ангел Юсев.

В 17-ата минута Георги Божилов беше открил резултата. Симеон Райков направи хубав пробив по левия фланг, центрира, защитник на гостите се опита да изчисти, но неуспешно, след което Божилов се втурна към топката, към нея се впусна и Абди Абдиков, заедно със съотборника си, но нападателят на "моряците" се оказа най-бърз и реализира за 1:0.

В 39-ата Георги Илиев удвои преднината на домакините, след като получи отлично подаване от испанеца Кристиан Идалго - 2:0. При този резултат приключи първото полувреме.

Двайсетина минути преди края на мача Черно море все още водеше с 2:0, след което заваляха головете. В 70-ата Брус Инканго вкара за 3:0 след чудесно извеждащо подаване на Симеон Райков. За новото попълнение на "моряците" това е първо попадение в "А" група.

Пет минути по-късно самият Райков записа името си сред голмайсторите. Бившият играч на "Левски" беше намерен непокрит отдясно, напредна и стреля в обратния ъгъл за 4:0.

В 85-ата резервата Илиян Капитанов направи 5:0 за домакините, а в 88-ата Пирин (Гоце Делчев) стигна до почетен гол. Вкара го Георги Петров - 5:1.

ЧЕРНО МОРЕ - ПИРИН (ГД) 5:1
1:0 Георги Божилов (17), 2:0 Георги Илиев (39), 3:0 Брус Инканго (70), 4:0 Симеон Райков (75), 5:0 Илиян Капитанов (85), 5:1 Георги Петров (88)

Двубоят по минути с БЛИЦ
Начало на мача.
17 - topka.jpg ГОЛ! 1:0 за Черно море! Георги Божилов се разписва. Симеон Райков направи хубав пробив по левия фланг, центрира, защитник на Пирин се опита на изчисти, но неуспешно, след което Божилов се втурна към топката, към нея се впусна и Абди Абдиков, заедно със съотборника си, но нападателят на "моряците" се оказа най-бърз и реализира.
20 - Симеон Райков преодоля съперник, стреля силно, но топката премина над напречната греда.
Гостите от Гоце Делчев остават с 10 човека. Вратарят Абди Абдиков заби шамар на съотборника си Атанас Фиданин, случката се разигра пред очите на съдията Димитър Андреев, който изгони стража на неврокопчани.
30 - smqna.jpg Тенчо Тенев вкарва в игра резервния вратар Ангел Юсев, Васил Панайотов напуска терена.
39 - topka.jpg ГОЛ! 2:0 за Черно море! Георги Илиев удвоява преднината на домакините, след като получи отлично подаване от испанеца Кристиан Идалго.
45 - Край на първото полувреме.

47 - Силен изстрел на Божилов излиза в аут.
70 - topka.jpg ГОЛ! 3:0 за Черно море! Чудесно извеждащо подаване на Симеон Райков към резервата Брус Инканго, който напредна отдясно в наказателното поле и стреля в долния десен ъгъл на вратата на Юсев.
75 - topka.jpg ГОЛ! Симеон Райков също се разписва, след като беше намерен непокрит отдясно, напредна и стреля в обратния ъгъл за 4:0.
88 -
topka.jpg ГОЛ! Гостите от Гоце Делчев стигат до почетно попадение - 5:1! Георги Петров се разписва във вратата на Георги Китанов.
90 - Край на мача. Черно море разби Пирин (Гоце Делчев) с 5:1.

ЧЕРНО МОРЕ: 33.Георги Китанов, 35.Сашо Александров, 15.Александър Александров, 3.Росен Колев, 18.Себастиан Комел, 6.Eденилсон Бергонси, 21.Георги Илиев, 5.Самуел Камазола, 83.Кристиан Идалго, 11.Симеон Райков, 14.Георги Божилов
Треньор: Георги Иванов

ПИРИН (ГД):  83.Абди Абдиков (30-Ангел Юсев), 3.Димитър Пиргов, 4.Атанас Дреновички, 5.Любомир Гуцев, 6.Атанас Фиданин, 8.Петър Лазаров, 9.Борислав Хазуров, 10.Веселин Марчев, 14.Любомир Витанов, 21.Васил Панайотов, 77.Марио Близнаков
Треньор: Тенчо Тенев