Сливен записа победа след седем поредни загуби в "А" група. "Войводите" надделяха с 2:0 над Вихрен в срещата от 22-ия кръг на "А" група, която се игра пред 2000 зрители на стадион "Хаджи Димитър".

Ивелин Янев се разписа за 1:0 в продължението на първото полувреме. Играчът на Сливен реализира куриозно попадение, за което основна вина носи Флориан Лучини. Янев центрира в наказателното поле, топката тупна пред вратаря на гостите, който изобщо не реагира, прехвърли го и влетя в мрежата му.

Преди почивката двата отбора играха равностойно. В 14-ата минута Илия Илиев пропусна да открие за домакините, след като негов удар се отби в напречната греда на вратата на Лучини.

В началото на второто полувреме домакините упражниха натиск. В 47-ата минута Иван Стоянов пропусна да удвои преднината на "войводите". Племенникът на Йордан Лечков нахлу в наказателното поле на гостите и отправи силен шут, който бе отразен от Лучини. В 79-ата Иван Стоянов се озова сам срещу Лучини, но от малък ъгъл не успя да го преодолее.

В 86-ата минута съдията Николай Йорданов изгони по един футболист и от двата отбора след спречкване в наказателното поле на Сливен. Резервата на гостите Зографакис хвана за гушата Караматев, след което Миндев свали гръцкия нападател на земята. Нервите си изпусна и Величко Величков, който заедно със Зографакис бяха изгонени и оставиха отборите си в намален състав.

В третата минута на продължението на мача домакините стигнаха до втори гол. Иван Стоянов се озова сам срещу Лучини и този път успя да го преодолее, реализирайки за крайното 2:0.

С прибавените три точки "войводите" вече имат 27 в актива си и се озоваха на осмото място, докато Вихрен остана на 12-ата позиция. /БЛИЦ

СЛИВЕН - ВИХРЕН 2:0
1:0 Ивелин Янев (45+1), 2:0 Иван Стоянов (90+3)

СЛИВЕН: 1.Петър Денчев, 3.Стефан Киков, 25.Величко Величков, 23.Ивелин Янев, 27.Владислав Ямуков, 21.Костадин Янев, 11.Марин Ценов, 15.Илия Илиев, 7.Мирослав Миндев, 10.Иван Стоянов, 18.Явор Въндев

ВИХРЕН: 1.Флориан Лучини, 7.Кирил Джоров, 20.Борислав Павлов, 3.Валери Георгиев, 5.Марсел Еламе, 6.Золтан Фехер, 17.Еривертон, 33.Зоран Златковски, 9.Христос Маладенис, 11.Шукардиня, 10.Десислав Русев