Вицепрезидентът на БФС Йордан Лечков ще връчи купа за първото място на Берое в Източната "Б" група. Това ще се случи на полувремето на градското дерби с Локо (СтЗ), което е утре от 18:00 часа на стадиона под Аязмото.

Халфът на Берое Венци Желев за първи път ще попадне в титулярния състав на тима за градското дерби срещу Локомотив. Той пропусна почти целия сезон заради контузии и при гостуването на Свиленград (1:1) записа първите си 45 минути със зеления екип.

Треньорът на завърналия се в "А" група Берое Илиан Илиев ще заложи на експериментален състав срещу старозагорските "железничари" заради множеството проблеми.

"Този мач трябва да се изиграе, въпреки че е без значение и за двата отбора. Ще дам указания на играчите да си подават повече топката, въпреки че сигурно ще бъде непоносима жега", каза треньорът Илиан Илиев.

В същата ситуация е и градският съперник Локомотив и се очаква в състава на "червено-черните" да попаднат няколко юноши.