Третодивизионният руски Солярис (Москва) победи с 4:0 лидера в Североизточната "В" група Черноморец (Балчик) в контролна среща. Двубоят се проведе в Албена, където гостите провеждат двуседмичен лагер.

Руският отбор е воден от легендарния футболист на Манчестър Юнайтед Андрей Канчелскис.

Мачът започна с едноминутно мълчание в памет на загиналите при терористичните атаки в белгийската столица Брюксел.

Резултатът беше открит в 34-ата минута след автогол на Васил Тачев. Четири минути по-късно Нифтулин покачи на 2:0 за Солярис.

След почивката Маркосов и Родин оформиха крайния резултат след попадения в 72-ата и 76-ата минути. В 86-ата Черноморец (Балчик) остана с човек по-малко заради червен картон на Мирослав Начев.

Съдии на срещата бяха Михаил Парушев от Варна с помощници Димо Вълчев и Красимир Атанасов.

След мача представители на националния фенклуб на Манчестър Юнайтед подариха на Андрей Канчелскис плакет и си направиха снимки за спомен със своя любимец.

Следващият спаринг на Солярис е на 27 март (неделя) от 16 часа на централния стадион в Албена срещу Черно море.