“Ботев” (Враца) спечели Дербито на Северозападна България в Купата на България, след като победи Монтана с 1:0 в първи 1/16-финален мач от турнира. Срещата във Враца беше наблюдавана от селекционера на младежкия национален отбор Михаил Мадански и колегата му от тима до 17 г. Александър Димитров.

Единственото попадение в двубоя падна в добавеното време, въпреки че домакините е играха един час с човек повече. Ерик Почански от Монтана получи червен картон за удар без топка срещу Симеон Мечев.

През първото полувреме вратарят на врачани Ивайло Яначков спаси удари на Мирослав Антонов и Благой Наков. При най-чистото положение за домакините, точно преди почивката Юлиян Ненов стреля от 8 метра встрани от вратата.

През второто полувреме пропуски за домакините направиха Илия Илиев и Радослав Цонев, който биха встрани от вратата. Шест минути преди края Христо Иванов отрази удар на Георги Какалов, а след това парира и добавката на Юлиян Ненов.

Стражът на домакините Яначков пък спаси удари на Владимир Мичев и Мирослав Антонов. “Ботев” все пак оползотвори численото си предимство в добавеното време на мача. Играещият под наем от “Левски” Радослав Цонев се разписа след центриране на Георги Какалов.

Двата големи съперника в Северозападна България ще решат участника на 1/8-финалите за Купата на страната след около месец. Реваншът в Монтана ще се играе в седмицата, в която се пада 23 октомври.

“Ботев” (Враца) – Монтана 1:0
1:0 Радослав Цонев (90+1)

3_4.JPG“Ботев” (Враца): Ивайло Яначков, Камен Каменов, Петър Альошев, Владимир Байрев, Тихомир Найденов, Даниел Божков, Симеон Мечев, Васил Велев (61-Радослав Цонев), Илия Илиев (75-Жак Коен), Георги Какалов, Алесандър Киров (25-Юлиян Ненов)

montana.jpgМонтана: Христо Иванов, Иван Михов, Мартин Василев, Раиф Мурадов, Мартин Дечев (47-Кристиян Митов), Антон Костадинов (48-Красимир Илиев), Владимир Мичев, Ерик Почански, Мирослав Антонов, Илиян Илиев, Благой Наков (86-Ели Маркес)