Левски победи Локомотив (Пловдив) с 2:0 в мач от 23-ия кръг на “А” група. След успеха “сините” останаха на 5-о място с 40 точки, а “смърфовете” са 12-и с 22 точки.

Дебютни попадения със синята фланелка отбелязаха Петер Петраш и Мирослав Антонов.

На трибуните седнаха националният селекционер Станимир Стоилов, босът на Локо (Пд) Коко Динев, както и съгледвачи на полския Лех Познан.

Двубоят стартира много добре, с две греди в рамките на четири минути. Във 2-ата минута Христо Йовов центрира от корнер, и изпълнението му облиза напречната греда. Малко по-късно Даксон центрира отляво, право на главата на Дембеле, който първо стреля в страничната греда, след това при опита за добавка стреля в тялото на Петков.

Левски натисна в края на първите 45 минути, но стигна малко неочаквано до попадение. 20 секунди след изтичането на добавеното време, което бе 2 минути, след центриране от корнер, Петер Петраш с глава надскочи всички и вкара за 1:0.

След паузата Локомотив стартира с положение пред Георги Петков, когато Дембеле се възползва от подхлъзване на Минев, отне топката, центрира отдясно, Даксон засече с плонж с глава, и ударът му мина на сантиметри покрай страничната греда.

В 56-ата минута бе сътворено и най-красивото положение за „сините”. Седрик Бардон след двойно подаване навлезе в наказателното поле и на скорост стреля, а Ставрев с мъка спаси. В 60-ата минута играчите на Локо (Пд) имаха претенции за дузпа, след като Даксон падна в наказателното поле, но реферът Кольо Данев не показа бялата точка.

В 70-ата минута влезлият като резерва Мирослав Антонов покачи на 2:0, след като овладя топката пред наказателното поле след грешка на Бенжелюн и след две крачки стреля силно и технично, за да оформи крайното 2:0./БЛИЦ

Левски - Локо (Пловдив)  2:0
1:0 Петер Петраш (45+3), 2:0 Мирослав Антонов (70)