Левски победи Дунав с 1:0 като гост в мач от 34-ия кръг на Първа лига. Победното попадение в мача падна четвърт час преди края, когато Божидар Краев успя да се разпише с удар отблизо.

И Дунав, и Левски създадоха по няколко по-опасни положения във всяко от полувремената, но двамата вратари не допуснаха грешки.

Победата позволи на Левски да съкрати аванса на ЦСКА на две точки, като "сините" гостуват на "червените" идната неделя в битка за втората позиция. Дунав пък остава четвърти и ще се надява Локомотив (Пловдив) и Черно море (20:00 часа тази вечер) да не излъчат победител.

Двубоят по минути:

0' Двубоят се забави с няколко минути заради технически проблеми на телевизията, която го излъчва.
1' Начало на срещата.
7'  Две сериозни положения пред вратата на Левски, но Кръстев спаси удари с глава на Аясс и Карагерен.
27'  Бабатунде Адениджи стреля встрани, след като пое топката на границата на наказателното поле, но стреля твърде неточно на няколко метра от вратата.
43'  Пигров опита удар с глава от границата на вратарското поле, но над вратата.
45' Край на първото полувреме.
46' Начало на втората част.
56'  Силен удар на Бабатунде Адениджи, но вратарят на Дунав спаси.
57'  Будинов опита удар от малък ъгъл, но топката премина успоредно на голлинията.
74'  ГООООЛ за Левски!!! Божидар Краев бележи, след като стреля отблизо след корнер, вратарят на Дунав спаси, но нападателят на Левски довкара топката отблизо.
80'  Адениджи проби отдясно и пусна топката към Огнянов, но ударът му мина встрани.
89'  Александър Александров прати топката над вратата с удар от няколко метра пред вратата на Дунав.
90+3' Край на срещата.

Резултат с изображение за дунав фкДУНАВ: 86. Станислав Антонов, 66. Искандар Джалилов, 22. Михаил Милчев, 4. Петър Патев, 23. Христофор Хубчев , 11. Диян Димов, 6. Самир Аясс , 77. Бранимир Костадинов ( 8. Ивайло Раденцов), 10. Васил Шопов ( 99. Ндуйе Муйеци), 7. Бирсент Карагарен ( 94. Юлиян Ненов), 9. Мирослав Будинов
Резерви: 30. Веселин Добрев, 3. Марио Петков, 21. Олексей Ларин

Резултат с изображение за левски софияЛЕВСКИ: 89. Николай Кръстев, 25. Сашо Александров, 5. Александър Александров , 3. Димитър Пиргов, 14. Веселин Минев , 6. Ивайло Найденов (18. Антон Огнянов), 27. Мехди Бурабия, 15. Роман Прохазка, 12. Божидар Краев , 7. Франсис Нар( 16. Атанас Кабов ), 17. Бабатунде Адениджи ( 28. Давид Яблонски)
Резерви: 21. Божидар Митрев, 39. Деян Иванов, 24. Илия Юруков, 99. Станислав Иванов

Стадион: "Градски"
Главен съдия: Волен Чинков