Левски победи с 2:0 Миньор като гост в Перник в мач от втория кръг на "А" група. Точни за "сините" бяха Христо Йовов в 79-ата минута и Дениран Ортега в 84-ата.

Десният бек Живко Миланов получи контузия в 25-ата минута на двубоя и бе заменен от Шахиб Бензукан. Националът напусна накуцвайки терена и се държеше за коляното на десния си крак. Все още не е ясно дали Миланов ще бъде на линия за важното домакинство в сряда на Дебрецен от Шампионската лига.

Избраниците на Ратко Достанич не показаха най-доброто от себе си в днешното гостуване на Миньор. "Сините" явно повече мислеха за мача с унгарците, което можеше да им изиграе лоша шега.

Все пак Левски успя да стигне до успеха след попаденията на Христо Йовов и Дениран Ортега в края на мача. С победата "сините" оглавиха класирането в "А" група с 6 точки и голова разлика 7:0. /БЛИЦ

Срещата по минути - ТУК!

МИНЬОР - ЛЕВСКИ 0:2
0:1 Христо Йовов (79), 0:2 Дениран Ортега (84)

МИНЬОР: 91.Иван Чворович, 2.Васил Божиков, 3.Адриан Олегов, 8.Румен Трифонов, 15.Димитър Мутафов (66-11.Антон Евтимов), 24.Любомир Витанов, 28.Велимир Иванович, 32.Костадин Марков, 77.Пламен Крумов (46-9.Станислав Руменов), 23.Христо Господинов (81-88.Кирил Михайлов), 21.Костадин Хазуров
Резерви: 99.Ивайло Иванов, 5.Венцислав Василев, 7.Валмир, 9.Станислав Руменов, 11.Антон Евтимов, 88.Кирил Михайлов, 18.Горан Янкович

ЛЕВСКИ: 1.Георги Петков, 3.Живко Миланов (25-15.Шахиб Бензукан), 2.Виктор Генев, 11.Елин Топузаков, 14.Веселин Минев, 8.Георги Сърмов, 27.Седрик Бардон, 22.Дарко Тасевски (65-17.Дениран Ортега), 21.Зе Соарес, 10.Христо Йовов, 99.Георги Христов (88-70.Саша Симонович)
Резерви: 31.Цветан Димитров, 15.Шахиб Бензукан, 25.Лусио Вагнер, 70.Саша Симонович, 6.Рашид Тиберканин, 7.Еньо Кръстовчев, 17.Дениран Ортега