Левски спечели важното си гостуване на Монтана с 2:0 и се изкачи в зоната за участие в Лига Европа. За това помогна и загубата на Локо (Сф) от Черноморец с 0:1. Така кръг преди края на шампионата “сините” са трети в класирането с 54 точки, а Локомотив е на следващата позиция с 52.

За Левски се разписаха Александър Александров и Христо Йовов, а Димитър Телкийски изпусна дузпа.

Монтана показа зъби в началото на мача, но стигна само до няколко безопасни центрирания. След 15-ата минута Левски взе инициативата и правеше всички възможно, за да стигне до така ценния гол. В 24-ата минута “сините” стигнаха до попадение, но то бе отменено заради засада. В 38-ата минута Александър Александров откри резултата. Димитър Телкийски стигна почти до аут линията и центрира остро, като Кривия засече с глава на метър от вратата и вкара за 1:0. До края на полувремето столичани доминираха, но не стигнаха но чисто положение.

Малко след подновяването на играта Левски получи шанс да изпълни дузпа. Николай Димитров центрира, а Радослав Димитров игра с ръка. Последва слабо изпълнение на Димитър Телкийски в 51-ата минута и вратарят Христо Иванов спаси. Точно десет по-късно все пак столичани стигнаха до втори гол. Христо Йовов изпълни фаул отляво на вратата, топката тупна пред вратаря и влезе във вратата.

До края на мача Левски игра по-освободено, но така и не стигна до опасно положение./БЛИЦ