Левски победи с 2:0 Пирин в скучен мач от 27-ия кръг на "А" група. Така "сините" събраха 50 точки и заемат четвъртото място, изставайки с две от третия Локо (Сф), който утре домакинства на Черно море. Лидерът Литекс има 58 точки, а ЦСКА е с 54.

И двете попадения във вратата на Пирин реализира Христо Йовов - в 36-ата и 44-ата минути.

През цялата среща футболистите на двата отбора не се напрягаха много, като играеха в бавно темпо. В 36-ата минута домакините откриха резултата. Владимир Гаджев подаде на Христо Йовов, който нанесе удар от десетина метра, топката преминава под плонжа на вратаря Благой Макенджиев и влетя в мрежата му - 1:0.

В 44-ата минута Николай Димитров центрира отляво към далечната греда, където Йовов спря топката с гърди, шутира под ъгъл и под плонжа на Макенджиев, отбелязвайки втория си гол в мача за крайното 2:0.

През второто полувреме темпото на игра спадна още повече и до ново попадение така и не се стигна. В края на двубоя гостите от Благоевград претендираха за дузпа за нарушение срещу Зоран Златковски, но съдията Ахмед Ахмед не посочи бялата точка. /БЛИЦ

ЛЕВСКИ - ПИРИН 2:0
1:0 Христо Йовов (36), 2:0 Христо Йовов (44)

ЛЕВСКИ: 1.Георги Петков, 4.Стефан Станчев, 15.Шакиб Бензукан, 55.Йордан Милиев, 14.Веселин Минев, 8.Георги Сърмов, 45.Владимир Гаджев (75-16.Мариян Огнянов), 32.Димитър Телкийски (63-20.Жоазиньо), 24.Николай Димитров, 10.Христо Йовов, 9.Димитър Антонов (63-19.Иван Цачев)
Резерви: 31.Цветан Димитров, 2.Виктор Генев, 11.Елин Топузаков, 7.Александър Александров, 16.Мариян Огнянов, 20.Жоазиньо, 19.Иван Цачев

ПИРИН: 12.Благой Макенджиев, 2.Александър Дюлгеров, 6.Георги Георгиев, 27.Радослав Митревски, 26.Юлиян Попев, 14.Янко Сандански, 10.Тодор Паланков, 11.Димитър Воденичаров, 20.Драги Коцев (78-18.Александър Якимов), 29.Борис Кондев (46-19.Калоян Стоянов), 7.Зоран Златковски
Резерви: 22.Веселин Ганев, 3.Иван Михов, 16.Костадин Кацимерски, 18.Александър Якимов, 19.Калоян Стоянов, 23.Деян Молдованов, 15.Тодор Симов

София, ст. "Георги Аспарухов"
Съдия: Ахмед Ахмед
Жълти картони: Веселин Минев (Левски); Димитър Воденичаров (Пирин)

Срещата по минути с БЛИЦ:
1 - Начало на мача
2 - Владимир Гаджев изведе Мирослав Антонов фронтално срещу вратата на Пирин, нападателя стреля встрани
4 - Николай Димитров нахлу отляво в пеналта, пасът му към Антонов бе неточен
10 - Драги Коцев намери с центриране отляво Димитър Воденичаров, който от границата на пеналта стреля ефектно, Петков спасява
15 - Димитър Телкийски центрира отдясно, Макенджиев не се намесва добре и топката попадна в Антонов, който отблизо не успява да нанесе точен удар
20 - Борис Кондев нахлува отляво, подава успоредно на вратата, но Георги Петков плонжира и лови топката
22 - Николай Димитров получава пас отляво, центрира, но първо Антонов, а след това и Телкийски не успяват да овладеят топката
27 - Йордан Милиев пропуска да открие, след като от два метра засече топката с глава, но не уцелва вратата
27 - Йовов цели стената от пряк свободен удар, а след това Минев стреля покрай вратата
33 - След центриране на Минев отляво Мирослав Антонов нанася удар с глава, топката преминава на сантиметри над напречната греда
36 - ГОЛ! 1:0 за Левски! Христо Йовов нанася удар от десетина метра, топката преминава под плонжа на вратаря Макенджиев и влиза в мрежата му
42 - Драги Коцев стреля в стената от пряк свободен удар
44 - ГОЛ! 2:0 за Левски! Отново Йовов е точен. Николай Димитров центрира отляво към далечната греда, където Йовов спира топката с гърди, шутира под ъгъл и под плонжа на вратаря Макенджиев, отбелязвайки втория си гол в мача