Левски постигна трета поредна победа в “А” група, след като днес надигра Пирин в Кюстендил с 2:0. Головете за “сините” реализира Дарко Тасевски и Еньо Кръстовчев. След този успех Левски се изкачи на 6-о място в класирането с 19 точки и мач по-малко.

Шампионите постигнаха трети пореден успех, който бе наблюдаван от собственика Тодор Батков. До него в ложите на стадиона бе колегата му от Пирин Николай Галчев и новият треньор на “орлетата” Стефан Грозданов, който ще води тима на мястото на Наджи Шенсой.

През първата част Левски доминираше на терена, но стигна само до един гол. В 13-ата минута Телкийски проби в наказателното поле и стреля, но в аут. В следващата минута и Жоазиньо шутира, но покрай вратата. В 18-ата минута Кръстовчев уцели гредата с хубав удар от 20 метра. В 32-ата минута Живко Миланов центрира отдясно към Кръстовчев, който бе съборен в наказателното поле, но съдията не отсъди дузпа. Топката обаче попадна в Жоазиньо, който намери отлично Тасевски и македонският национал с глава бе точен за 1:0 в полза на „сините”.

В 51-ата минута Йордан Милиев направи груба грешка, след като изпусна топката пред границата на наказателното поле, Драги Коцев открадна топката, но не успя да простреля Божидар Митрев. В 84-ата минута Даниел Пеев отправи много хубав удар извън наказателното поле от воле, но този път Митрев спаси блестящо.

Две минути преди края на двубоя Йовов изведе Телкийски, който центрира към Кръстовчев, но нападателят прати топката в аут след удар с глава. Все пак Еньо се реваншира за пропуските си в двубоя и в последната минута направи 2:0. Нападателят получи извеждащо подаване от Телкийски и с техничен удар прати топката във вратата пазена от Благой Макенджиев./БЛИЦ