Ботев (Пловдив) и Левски завършиха 1:1 в интригуващ мач от 12-ия кръг на Първа лига. Двубоят започна кошмарно за "сините", които допуснаха гол след едва 13 секунди игра. Вкара го намиращият се в отлична форма Жоао Пауло. Левски изравни в 38-ата чрез Роман Прохазка, а до края публиката в Коматево не видя ново попадение.

Заради равенството Левски пропусна отново да оглави класирането. "Сините" събраха 28 точки, колкото има и Лудогорец. Шампионите обаче са с мач по-малко от основния си конкурент за титлата. Ботев (Пловдив) е шести във временното класиране с 18 точки.

В срещата днес капитанът на Левски Веселин Минев изигра своя мач номер 200 за "сините", а Тодор Неделев стотната си среща за Ботев.

"Канарчетата" започнаха блестящо и след по-малко от минута игра поведоха в резултата. Тодор Неделев изведе Жоао Пауло с дълъг пас, голмайсторът надбяга Сашо Александров по левия фланг, нахлу в наказателното поле на Левски и майсторски изпрати топката в далечния ъгъл на Боян Йоргачевич, който излезе да го пресреща и беше прехвърлен за 1:0. Попадението падна точно в 13-ата секунда, което е най-бърз гол до момента този сезон.

Левски отговори с опасно положение в 16-ата минута, когато Адениджи удари греда. Малко след това "сините" създадоха нова добра ситуация за изравнителен гол. Де Ноойер подаде на Аниете в наказателното поле на домакините, испанецът финтира бранител и стреля силно отблизо, но над вратата.

В 31-ата минута домакините скочиха на съдията Драгомир Драганов, който спести картон на Франсис Нар. Играчът на Левски удари с ръка в лицето Крум Стоянов, но не последва дори жълт картон.

По-напористата игра на избраниците на Елин Топузаков доведе до изравняване на резултата в 38-ата минута. Аниете центрира от корнер, Краев засече с мощен изстрел, който беше отбит от Георги Георгиев, след което Прохазка направи точна добавка с глава и опъна мрежата на Ботев за 1:1.

Второто полувреме започна доста спокойно в сравнение с първото. След 60-ата минута се стигна до няколко интересни положения. В 63-ата минута Йоргачевич спаси Левски след грешка на Сашо Александров. Десният защитник подари топката на домакините, което им позволи да организират контраатака, при която Иван Стоянов изведе Тодор Неделев сам срещу Йоргачевич, но сръбският страж се намеси отлично и спаси.

В 78-ата минута Жоао Пауло проби отдясно, преодоля Сърдан Лукин, но от добра позиция стреля в аут. До края резервата Хеан Деса пропусна за Левски и срещата завърши 1:1.

Всичко за Първа лига - ТУК

Програмата на Първа професионална лига

БОТЕВ - ЛЕВСКИ 1:1
1:0 Жоао Пауло (1), 1:1 Роман Прохазка (38)

Двубоят по минути с БЛИЦ
* Капитанът на Левски Веселин Минев играе днес своя мач номер 200 за "сините". Тодор Неделев пък излиза в стотната си среща за Ботев.
ГОООЛ! Ботев поведе още в началото след гол на Жоао Пауло в 13-ата секунда! Тодор Неделев изведе бразилеца с дълъг пас, голмайсторът надбяга Сашо Александров по левия фланг, нахлу в наказателното поле на Левски и майсторски изпрати топката в далечния ъгъл на Боян Йоргачевич, който излезе да го пресреща и беше прехвърлен.
16 - ГРЕДА!
Франсис Нар центрира към точката на дузпата, където Адениджи беше оставен непокрит и стреля директно от воле. Георги Георгиев се хвърли, но не стигна до топката, която се отби в лявата греда и излезе в аут.
22 - Тежък удар глава в глава между Нар и Крум Стоянов при спор за топката. Реферът временно спря играта, за да се окаже медицинска помощ на бранителя на Ботев. По всичко личи той няма да има проблем да продължи мача.
24 - Де Ноойер подаде на Аниете, испанецът финтира Стенио, но стреля над вратата.
29 - Остро центриране на Аниете от фаул, Прохазка засече с глава, но в аут.
31 - Нар удари в лицето Крум Стоянов, опитвайки да запази топката в свое владение, но действието на футболиста на Левски не беше санкционирано от главния рефер Драгомир Драганов.
38 ГОООЛ! Левски изравнява - 1:1! Роман Прохазка бележи! Аниете центрира от корнер, Краев засече с мощен изстрел, който беше отбит от Георги Георгиев, след което Прохазка направи точна добавка с глава и опъна мрежата на домакините.
45 - Край на първото полувреме.
-------------
53 - Серкан Юсеин подаде на Жоао Пауло по лявото крило, бразилецът реши да шутира от около 30 метра, но над напречната греда.
63 - ОПАСНО! Сашо Александров сгреши и подари топката, което позволи на домакините да организират контраатака, при която Иван Стоянов изведе Тодор Неделев сам срещу Йоргачевич, но сръбският страж се намеси отлично и спаси.
69 - Йоргачевич лови топката след удар на Жоао Пауло.
78 - ОПАСНО! Опасна ситуация за Георги Георгиев, след като Радослав Терзиев му върна рисково, стражът изрита топката напред, преди Аниете да го притесни по-сериозно.
79 - Жоао Пауло преодоля Лукин в наказателното поле на Левски. Последвалият изстрел на бразилеца обаче беше доста неточен и премина в аут покрай левия стълб.
84 - ОПАСНО! Хубава възможност за Левски и спасяване на Георгиев! Хеан Деса получи топката на границата на наказателното поле и веднага шутира с левия крак, вратарят на Ботев улови.