Левски победи с минималното 1:0 втородивизионния Спартак (Пловдив) в контрола, която се игра на “Георги Аспарухов”. Двубоят се състоя заради пропадналия мач на “сините” с Ботев (Пловдив) за първенство. Както е известно, БФС извади “канарчетата” от “А” група, а именно те трябваше да премерят сили с шампиона в първия пролетен кръг на шампионата. Единственото попадение за Левски реализира Жоазиньо в 80-ата минута.

“Сините” показаха слаба игра и изнервиха около 600-те привърженици. През първото полувреме играта бе скучна, Левски имаше превес, но така и не стигна до сериозно положение пред вратата на съперника. В 16-ата минута стреля с глава, но вратарят на Спартак улови. Едва в 26-ата минута гостите създадоха по-интересна атака, но този път бившият играч на ЦСКА Красимир Чомаков стреля в аут. Три минути след това Жоазиньо направи пропуск, като стреля над вратата след добро подаване на Бардон. В 35-ата минута Сърмов изведе Николай Димитров в наказателното поле, той върна в наказателното поле към Мирослав Антонов, но той стреля слабо в ръцете на Илия Николов.

През второто полувреме домакините продължиха да оказват натиск. В 75-ата минута съдията Христо Ристосков отмени попадение заради засада. В 80-ата минута Веско Минев изведе Жоазиньо по левия фланг, бразилецът напредна, влезе в наказателното поле и прехвърли излезлия да го пресрещне вратар на Спартак (Пловдив). До края на мача мароканският защитник на Левски Шакиб Бензукан получи контузия и бе сменен в последните минути./БЛИЦ