Левски разгроми Беласица на стадион “Христо Ботев” в Благоевград със 7:1. С четири гола за успеха на “сините” се отчете нападателят Георги Христов, а по един добавиха Георги Иванов – Гонзо, Христо Йовов и младият Иван Цачев. Почетното попадение за домакините реализира Асен Георгиев. Въпреки изразителната победа феновете на “сините” не спряха да обиждат Емил Велев през целия мач. “Велев, курво” и “Оставка”, като на полувремето Кокала се спря пред привържениците си и проведе разговор с тях.

Георги Иванов даде преднина на гостите още в 6-ата минута, след като засече с глава центриране на Николай Димитров. При удара Гонзо сблъска главата си със съперник и няколко минути по-късно бе сменен принудително. На почивката нападателят замина спешно за София, като помощник треньорът на Левски Бисер Хаздай заяви, че Гонзо има хлътнала скула. Все още не се знае дали скулата не е счупена и колко време голмайсторът ще отсъства от терените. По предварителни прогнози Гонзо има пукната скула.

В 35-ата минута Христо Йовов покачи на 2:0. Нападателят засече центриране в наказателното поле, топката тупна пред голлинията и след това защитник на Беласица я изчисти, но тя вече бе минала голлинията с обема си. В 43-ата минута Асен Георгиев удари гредата зад Божидар Митрев след изпълнение на пряк свободен удар.

През второто полувреме “сините” разгромиха съперника си, но именно Бела стигна първи до гол. В 52-ата минута Асен Георгиев намали на 1:2, а в следващата атака Сертич пропусна сам срещу вратаря на Левски и спокойно можеше да изравни, но стражът се справи. До края на двубоя настъпиха минутите на нападателя на “сините” Георги Христов, който за 9 минути наниза хеттрик. Христов бе точен в 56-ата, 63-ата и 65-ата минути. В 76-ата минута и младият Иван Цачев се разписа за 6:1, а крайното 7:1 оформи отново Георги Христов в 87-ата минута./БЛИЦ

Двубоят по минути тук

Беласица – Левски 1:7
0:1 Георги Иванов (6), 0:2 Йовов (35), 1:2 Асен Георгиев (52), 1:3 Георги Христов (56), 1:4 Георги Христов (63), 1:5 Георги Христов (65), 1:6 Иван Цачев (76), 1:7 Георги Христов (87)

Беласица: Манолов, Бикай, Пътников, Ирмиев, Семина, Софрониев, Дюлгеров (66 - Ненов), Бижев, Георгиев (83 - Митушев), Ковачев, Сертич
Резерви: Бело, Карачоров, Ненов, Митушев, Йорданов, Митов

Левски: Митрев, Балтанов (57 - Миланов), Милиев, Бистрон, Минев, Гаджев, М. Иванов, Йовов (66 - Жоазиньо), Г. Христов, Г. Иванов (12 - Цачев), Н. Димитров
Резерви: Цв. Димитров, Генев, Миланов, Тиберканин, Цачев, Жоазиньо, Да Коща