Левски е губил и друг път с 1:2 първия си домакински мач в евротурнирите. През 1995 година “сините” отстъпват на белгийския Аалст в среща от турнира за купата на УЕФА. Гостите, чийто треньор е легендарния футболист Ян Кулеманс, не са нищо особено. Те обаче успяват да измъкнат победата, след като Димчо Марков си вкарва автогол. 11 минути по-късно Иван Василев изравнява, но следва ново попадение на Аалст – дело на Паас.
На реванша Левски отново губи. Този път с 0:1 след точен изстрел на Ламберг в 59-ата минута. В последните минути вратарят Пламен Николов получава червен картон и тъй като смените вече са изчерпани, на вратата застава Владимир Йонков. Христо Йовов тогава е част от състава на Левски. Той влиза като резерва на реванша в Белгия.