Левски и Черно море завършиха наравно – 1:1 в последната си контрола преди срещите от евротурнирите. Както е известно “сините”, който чакат съперника си за ШЛ, направиха 1:1 и с ФК Севойно. За “моряците” това е единствената проверка преди мачовете с Искра (Стал) от Лига Европа.

Срещата изгледа завърналият се в Левски Елин Топузаков, а на трибуните бе и камерунският национал Жозеф-Дезире Жоб, който пристигна по-рано през деня. Повторен дебют за “сините” направи Седрик Бардон, а Здравко Лазаров бе титуляр в състава на Никола Спасов.

Гостите от Варна започнаха по-добре. Още във втората минута Кулибали засече центриране на Юруков от фаул, но би в аут. В шестата Алекс получи добра топка в наказателното поле, обърна се и стреля, но неточно. Капитанът изведе Атанас Борносузов след това, но ударът му бе прекалено силен.

Левски изравни играта след 20-ата минута. Последваха няколко центрирания в наказателното поле, но Пиргов се справяше. Най-опасното положение бе в 34-ата минута, когато играч на Черно море изчисти от голлинията удар на Николай Димитров. При добавката Хичо стреля отново, но бранител се хвърли в краката му и изби. В 38-ата Юруков стреля много добре от над 35 метра, но Петков изби.

Веднага след подновяването на играта Левски откри. Зе Суарес започна атака и стреля. Топката се отби от гредата и попадна на крака на Йовов, който я прати в мрежата за 1:0.

В следващите минути темпото спадна, като треньорите направиха много смени. В 70-ата минута Митрев сгреши. Вратарят излезе да посрещне центриране от корнер, но се блъсна в Даниел Димов. Юруков пое по земя топката и я прати в празната врата за 1:1./БЛИЦ

ЛЕВСКИ - ЧЕРНО МОРЕ 1:1
1:0 Йовов (47), 1:1 Юруков (70)

Левски:
Петков (60 - Митрев), Бензукан (73 - Иса), Рабех, Генев, В. Минев (66 - Вагнер), Гаджев (60 - Сърмов), Бардон, Тасевски (90 - Тиберканин), Н. Димитров (60 - Жоазиньо), Зе Суарес, Йовов (70 - Г. Христов)

Черно море: Пиргов (46 - Илчев), Кулибали, Ал. Александров, Ларсен, Жуниор, Даниел Георгиев (46 - Ст. Стоянов), Борносузов (60 - Д. Димов), Алекс (65 - М. Петков), Лазаров (46 - Г. Илиев), Юруков, Манолов (85 - Т. Колев)

Стадион: "
Георги Аспарухов"
Съдия:
Костадинов
Жълти картони:
Тасевски, Генев (Л), Кулибали, Алекс (Ч)

Контролата между Левски и Черно море по минути!

1 -
Начало на мача
2 - Фаул в полза на Черно море на ъгъла на наказателното поле. Юруков центрира, Кулибали стреля с глава в аут
6 - Пропуск на Алекс. След хубава атака халфът засече центрира, обърна се и стреля, но неточно
9 - Алекс намери Борносузов, който стреля силно, но в аут
12 - Първа хубава атака за Левски. Ники Димитров получи добре от Йовов, но не отправи точен удар
15 - Корнер за Левски. Пиргов се справя
18  - Фаул в полза на Левски. Йовов центрира, Веско Минев стреля, но не застраши вратаря
22 - Центриране на Хичо от корнер, Кулибали чисти, при добавката отново играч на Черно море се отмести
24 - Удар от движение от въздуха на Йовов, но в аут
28 - Манолов бе изведен добре, но Рабех изчисти
34 - Ники Димитров би, играч изчисти от голлинията. Хичо получи отново, но бранител се хвърли в краката му и изби
38 - Страхотен удар на Юруков в долния десен ъгъл на вратата на Петков. Вратаря изби
45 - Край на първото полувреме

46 - Начало на второто полувреме
47 - ГОООЛ! Йовов е точен за Левски. Атаката бе започната от Зе Суарес, който удари греда. Йовов дотича и прати топката в опразнената врата
58 - Хубава атака за Черно море. Манолов се забави да бие и потърси комбинация с Юруков, който стреля в аут
62 - Нарушение на Тасевски. Съдията му дава картон
66 - Йовов потърси комбинация с Тасевски вместо да стреля и бранител изби
67 - Удар на Бардон над вратата
70 - ГОООЛ! 1:1 точен е Йордан Юруков. При центриране от корнер Митрев излезе и се сблъска с Даниел Димов. Юруков прати топката в празната врата