Локомотив (Мездра) и Левски не излъчиха победител, завършвайки 1:1 в първата среща от програмата на 26-ия кръг на "А" група. Така "железничарите" и "сините" опровергаха слуховете за договорка, породена от последните два сблъсъка между двата тима, когато все левскарите губеха на полувремето, но в крайна сметка стигаха до крайното 3:1.

С днешната издънка селекцията на Георги Иванов-Гонзо пропусна да свали ЦСКА от третото място. "Сините" останаха на четвъртата позиция с 47 точки, "армейците" имат 48, а утре им предстои домакинство на лидера Литекс. Локо (Мз) остана под чертата, заемайки 14-ото място с 22 точки, колкото има и Сливен.

Домакините започнаха вихрено срещата. В 6-ата минута удар на Исмаил Иса срещна гредата. Четири минути след това топката вече бе в мрежата на вратата на Левски, на която днес шанс за изява получи Божидар Митрев. В 10-ата минута след изпълнение на фаул на Страти Илиев, Мартин Кавдански не успя да засече топката, тя тупна и попадна във вратата на гостите - 1:0 за Локо (Мз).

До почивката "сините" не успяха да стигнат до гол, дори и трудно се добираха до вратата на домакините. Избраниците на Войн Войнов пък разчитаха предимно на контраатаки. Секунди преди края на първото полувреме Дарко Тасевски получи контузия и бе изнесен на носилка от терена, а мястото му зае Мирослав Антонов.

През второто полувреме левскарите тръгнаха по-масирано да атакуват и попадението не закъсня. То падна в 72-ата минута, когато Жоазиньо центрира отляво към далечната греда, където Лъчезар Балтанов посрещна топката, Йордан Господинов не се намеси много добре и кълбото влетя в мрежата му - 1:1.

До края "сините" опитаха да стигнат до нов гол и до пълния обрат в мача, но това така и не се случи. Пропуски пред пред вратата на домакините направиха Мирослав Антонов, Александър Александров и Николай Димитров.

За домакините участие в мача взеха юношите на Левски Борислав Балджийски, Александър Киров, Боян Табаков и Исмаил Иса, които са преотстъпени в Мездра от "Герена". /БЛИЦ

Срещата по минути
- ТУК

Локомотив (Мездра) - Левски 1:1
1:0 Страти Илиев (10), 1:1 Лъчезар Балтанов (72)

Локомотив (Мездра): 23.Йордан Господинов, 3.Кирил Джоров, 9.Предраг Пажин, 2.Мартин Кавдански, 4.Николай Христозов, 13.Станимир Господинов, 17.Мартин Керчев (35-11.Любомир Тодоров (90+3-8.Борислав Балджийски), 7.Страти Илиев, 6.Александров Киров (69-18.Боян Табаков), 20.Анатоли Тодоров, 10.Исмаил Иса
Резерви: 1.Васил Асенов, 11.Любомир Тодоров, 8.Борислав Балджийски, 21.Абудрамае Бамба, 19.Боян Гайтанов, 18.Боян Табаков, 12.Десислав Русев
Старши треньор: Войн Войнов

Левски: 12.Божидар Митрев, 21.Петер Петраш (56-16.Мариян Огнянов), 15.Шакиб Бензукан, 55.Йордан Милиев, 2.Виктор Генев, 30.Лъчезар Балтанов (90-11.Елин Топузаков), 27.Седрик Бардон, 7.Александър Александров, 20.Жоазиньо, 22.Дарко Тасевски (46-9.Мирослав Антонов), 24.Николай Димитров
Резерви: 31.Цветан Димитров, 4.Стефан Станчев, 11.Елин Топузаков, 6.Майкъл Тевия, 16.Мариян Огнянов, 9.Мирослав Антонов, 19.Иван Цачев
Треньор: Антони Здравков