Дублиращият отбор на Левски загуби с 0:1 домакинството на Ботев (Ихтиман) от втория кръг в Югозападната трета лига.

Победното попадение за гостите реализира Божидар Йотов в 60-ата минута.

С пълен актив от 6 точки ихтиманци заемат второто място в класирането. Лидерът Миньор (Перник) също е с 6 точки, след като отвя с 4:1 Септември II (София). Третият във временното класиране Витоша (Бистрица) също е с две победи от два мача и има 6 т. "Тигрите" успяха да надвият с 2:1 Чавдар (Етрополе).

През първото полувреме на мача на "Герена" играта беше равностойна, но и двата тима търсеха гола. На няколко пъти Ботев пропусна да открие резултата, но и „сините“ атакуваха опасно като Филип Димитров се намеси авторитетно и отчая избраниците на Христо Арангелов със спасяванията си.

След почивката футболистите на Валери Свиленов разчитаха предимно на контраатаки. При една от тях Николай Маринов - Маргина изведе перфектно Божидар Йотов и той матира вратаря на Левски II Иван Андонов - в 60-ата минута.

До края на двубоя "сините" имаха възможности за изравняване, но попадение не падна и гостите от Ихтиман спечелиха срещата.

В междинния кръг в сряда (16 август) от 18:00 часа Ботев приема на стадион „Христо Ботев“ в Ихтиман Балкан (Ботевград). Левски II пък ще гостува на Рилски спортист в Самоков.