Футболистите на Левски най-после усетиха вкуса на победата. “Сините” победиха в изключително драматичен мач новака Спортист (Своге) с 3:2 като гост. Победното попадение реализира резервата Еньо Кръстовчев в 86-ата минута. Това е първи успех за Левски от 29 август, когато надигра Славия на стадиона в квартал “Овча Купел” с 3:1. От този двубой последваха 8 срещи във всички турнири с неуспешен край за “сините”. Срещу Спортист играчите на шампиона вкараха за първи път три гола именно от успеха срещу Славия в края на август.

Домакините започнаха по страхотен начин и поведоха още в 6-ата минута, когато юношата на Левски Тодор Симов вкара за 1:0 не без помощта на Георги Петков. Деян Дончев центрира, вратарят на Левски изпусна топката и Симов отблизо я прати в мрежата. В 23-ата минута Христо Йовов напредна отляво, центрира успоредно на голлинията, пред нея Дончев в опита си да изчисти прати топката в гредата и за малко да си вкара автогол. В 31-ата минута Левски изравни, а автор на попадението бе Йовов. Телкийски центрира отдясно, Йовов елиминира с едно докосване вратаря на домакините Тошко Кючуков и изравни за 1:1. В 38-ата минута Йовов отново центрира, топката прехвърли вратаря Кючуков, но Николай Димитров не успя да я насочи с глава в опразнената врата.

През второто полувреме интересните положения и пред двете врати продължиха. Треньорът на Левски Георги Иванов направи няколко смени. На мястото на Георги Христов влезе Кръстовчев, а на Николай Димитров се появи Тасевски. В 61-ата минута влезлият като резерва юноша на ЦСКА Ивайло Димитров стреля хубаво с глава след центриране отдясно, Георги Петков не се намеси добре, но топката излезе в аут.

В 69-ата минута Левски поведе с 2:1. Георги Сърмов бе точен от пряк свободен удар, който свари неподготвен вратаря на Левски Тодор Кючуков. В 80-ата минута Гонзо едва бе усмирен от главния съдия Георги Йорданов, след като недоволстваше за засада на Кръстовчев. В 81-ата минута победата на “сините” се изплъзваше, след като реферът даде дузпа за домакините за нарушение на Живко Миланов срещу Херман Пиетробон. Гостите дълго оспорваха решението, тъй като наистина бе спорен фаула на бранителя на Левски. Зад топката застана нападателят на Спортист Мирослав Антонов, който изравни за 2:2. в следващите няколко минути гостите натиснаха и стигнаха до победното попадение. В 86-ата минута след продължително разбъркване резервата Кръстовчев донесе трите точки за “сините”./БЛИЦ

Мачът по минути тук

СПОРТИСТ - ЛЕВСКИ 2:3
1:0 Тодор Симов (6), 1:1 Христо Йовов (31), 1:2 Георги Сърмов (69), 2:2 Мирослав Антонов (82-д), 2:3 Еньо Кръстовчев (86)

СПОРТИСТ (Своге): 27.Тодор Кючуков, 2.Данаил Бачков, 6.Лъчезар Младенов (72 - Херман Пиетробон), 3.Деян Дончев, 13.Стоян Тодоров, 33.Мартин Димов, 32.Стойчо Младенов, 4.Борислав Илиев, 15.Виктор Дениран (52 - Ивайло Димитров), 19.Тодор Симов (58 - Георги Коруджиев), 9.Мирослав Антонов
Резерви: 12.Димитър Симеонов, 5.Петър Василев, 10.Николай Цветков, 30.Георги Коруджиев, 7.Ивайло Димитров, 14.Деян Борисов, 25.Херман Пиетробон

ЛЕВСКИ: 1.Георги Петков, 3.Живко Миланов, 2.Виктор Генев, 55.Йордан Милиев, 14.Веселин Минев, 8.Георги Сърмов, 27.Седрик Бардон, 32.Димитър Телкийски, 24.Николай Димитров (63 - Дарко Тасевски), 10.Христо Йовов (73 - Жоазиньо), 99.Георги Христов (53 - Еньо Кръстовчев)
Резерви: 31.Цветан Димитров, 15.Шакиб Бензукан, 20.Жоазиньо, 21.Зе Соарес, 22.Дарко Тасевски, 30.Лъчезар Балтанов, 7.Еньо Кръстовчев