Левски победи Цървена звезда в контрола с минималното 1:0. Това е първият успех на “сините” след повече от един месец. За последно отборът надигра Металург (Скопие) с 2:0 отново в контрола на 5 септември и от тогава отборът записа пет загуби и едно равенство във всички изиграни двубои. Единственото попадение днес реализира намиращият се на проби юноша на Манчестър Юнайтед Рамон Калисте. Отхвърленият от ЦСКА преди време нападател реализира още в 8-ата минута. Със синия екип се появи друг играч на проби – испанецът Пабло Лохо, но той игра само през първото полувреме.

Феновете на Левски за пореден път разпънаха плакат срещу собственика Тодор Батков. Въпреки че сектор “Б” бе затворен, там бе разпънат транспарант с надпис: “Тодоре, спаси ни, гръмни се”. Въпреки че това бе контрола на трибуните присъстваха около 3000 зрители, които останаха доволни от показаното от любимците им. Привържениците бурно аплодираха играчите, хвърлиха няколко бомбички и се радваха на успеха, въпреки че той бе само в контролен мач.

Старши треньорът на Левски Ратко Достанич използва голяма част от резервите и юношите, но въпреки това отборът почти през цялото време превъзхожда славния някога сръбски гранд. Футболистите на Цървена звезда не създадоха почти нито едно чисто голово положение.

Още в 8-ата минута Жоазиньо центрира в наказателното поле на гостите, Рамон Калисте овладя топката, стреля и не без помощта на вратаря Стаменкович направи 1:0. в 32-ата минута Ордич от състава на Звезда стреля с глава, но вратарят на Левски Цецо Димитров улови.

През второто полувреме двамата треньори смениха почти изцяло стартовите си единадесеторки. В 47-ата минута Вагнер центрира остро, Боян Табаков засече, но топката мина покрай гредата. Само три минути по-късно отново Табаков имаше шанс, но пропусна след удар от воле. В 76-ата минута влезлият като резерва Христо Йовов с красив удар прати топката към горния десен ъгъл на вратата на Цървена звезда, но в последния момент резервният страж Павлович изби. В 88-ата минута Йеспич остана сам срещу вратаря на Левски, но младият Цецо Димитров се хвърли в краката му и спаси./БЛИЦ