Най-важните факти
* Това ще е мач №5 между двата тима в А група. В досегашните четири Левски има две победи, Черноморец - една, а една среща завърши наравно, при голова разлика 8-6 за сините.
* Левски е осми в класирането с три победи и две загуби. Бургазлии са втори със седем точки повече от шампиона.
* Мачът в Бургас (2:2) между опонентите през миналия сезон бе единственият, в който Левски поведе и не успя да спечели.

Форма
Левски
1. Шампионът записа две поредни загуби, което не се бе случвало от пролетта на 2008 г. - В края на април Левски падна с 1:2 от Черноморец в Бургас, а после и с 0:1 от Локомотив (София). Сините не спечелиха и третия си мач тогава - 1:1 с ЦСКА в 29-ия кръг, но в 30-тия надви Славия с 2:1
2. В предишното си домакинство Левски падна с 1:2 от Локомотив София, допускайки рекордна трета поредна загуба от железничарите на собствения си стадион.
3. В миналия кръг при загубата от ЦСКА с 0:2 Левски за първи път не успя да вкара гол през този сезон.
4. Левски е най-опасен в началото и края на мачове си - три гола до 20-ата минута и пет между 70-ата и 90-ата.
5. Сините са извършили 96 фаула, а правилата срещу тях са били нарушени 76 пъти.
6. Играчите на Ратко Достанич са отправили общо 55 изстрела към вратата на съперниците си - 27 точни, 25 неточни, а три удара са срещнали гредите.

Черноморец
1. Черноморец и ЦСКА са в най-добра форма преди началото на кръга - по пет победи и реми в последните шест кръга.
2. Черноморец е единственият отбор в елита, който е успявал да вкара гол във всеки кръг до момента.
3. Бургазлии имат втората най-силна атака в А група, след тази на ЦСКА - 15 вкарани гола, с един по-малко от червените и с четири повече от Левски.
4. Шест от всичките 15 гола (пет от последните седем) за Черноморец са вкарани от резерви. За сравнение - за ЦСКА и Левски едва две попадения са дело на резерви.
5. Отборът на Красимир Балъков е най-опасен в периода 30-40-ата и 80-90 минута - в тези 20 минути са вкарани седем от 15-те гола на тима.
6. Бургазлии са извършили 95 фаула, а правилата срещу тях са били нарушени 98 пъти.
7. Черноморец е отправили общо 86 изстрела към вратата на съперниците си - 37 точни, 48 неточни, а един удар е срещнал гредата.

Александър Костадинов
* Пети мач за арбитъра в елита този сезон. Досега е отсъдил 173 нарушения и е показал 25 жълти и един червен картон - на Ивелин Янев от Сливен при 0:4 от Черно море.
* През миналото първенство води един мач на Левски - 5:0 срещу Спартак Варна в София. Бе рефер и на една среща на Черноморец - успеха с 1:0 при визитата на Беласица.

Заб.: Статистическите данни са от официалния сайт на Левски и са изготвени от агенция СТАТА.