Досега в историята си “Левски” никога не е пропилявал три гола аванс в турнира за Купата на страната. Най-голямата драма за тима след такава преднина е полуфиналът през 1967 г.

Тогава “сините” водят с 4:1 на почивката срещу Локомотив (София). През втората част “железничарите” изравняват за 4:4. В крайна сметка “Левски” печели с 5:4 след гол на Георги Аспарухов-Гунди в 90-ата минута.

Интересното е и това, че “Левски” е успявал веднъж да се класира напред след загуба с 0:3 в първия мач. Това става през сезон 1963/64 на 1/8-финалите. Тогава “сините” падат с 0:3 в Горна Оряховица от местния Локомотив. На реванша в София “Левски” печели със същия резултат и се стига до дузпи. При тях Гунди пропуска, но гостите на два пъти се провалят от бялата точка.