Левски победи Локо (Пд) с 3:2 в драматична среща на "Лаута". Мачът започна с вихрено темпо и набързо паднаха три гола. Анатоли Тодоров откри за "смърфовете" след пас на Димитър Илиев, но Живко Миланов малко по-късно изравни. В 15-ата минута обаче Тодоров отново бе точен и вкара за 2:1.  През второто полувреме "сините" подобриха играта си, а домакините пропуснаха  два добри шанса  при контраатаки. В 75-ата минута Жоазиньо направи 2:2, след като бе най-съобразителен в наказателното поле на Локомотив. Когато всичко приключваше към равенство, Левски вкара трето попадение. Влезлият като резерва Гонзо заби топката  с глава след изпълнение на корнер. Домакините бурно протестираха, тъй като искаха да бъде отсъдено нарушение на Бистрон срещу вратаря Ставрев.
На трибуните на стадиона в парк “Лаута” имаше двама съгледвачи на съперника на Левски в турнира за купата на УЕФА - словашкия Жилина. Единият от тях бе Владо Гофа, който е помощник на треньора Павел Върба.
Около 400 запалянковци на Левски, които наблюдаваха  наживо срещата, обявиха бойкот. Вбесени от слабите резултата, ултрасите гледаха с гръб дербито. Те обърнаха около десетина знамена наобратно, като жестът им бе насочен срещу наставника Емил Велев, който нарече част от запалянковците наркомани и пияници/БЛИЦ.

По-интересните моменти с БЛИЦ!

6 - Виктор Генев центрира, но бранител на Локо чисти
9 - ГОООЛ! 1:0 за Локо (Пд). Анатоли Тодоров откри след центриране на Димитър Илиев
14 - ГОООЛ! Кръстовчев подаде в Коридор към Миланов, който прати топката в мрежата за 1:1
15 - ГОООЛ! 2:1 за Локомотив след нов гол на Анатоли Тодоров
21 - Ставрев спаси хубав удар на Зе Суарес
32 - Писаров стреля добре, но топката мина над вратата
35 - Еньо Кръстовчев игра с глава, след подаване на Зе Суарес, но стреля неточно
38 - Ставрев изби удар на Тасевски в корнер. След изпълнението му Миланов го фаулира в мелето
42 - Неточен удар на голмайстора Анатоли Тодоров
45 - Шут на Зе Суарес от малък ъгъл излезе в аут
45 - край на първото полувреме
50 - Хубава атака на Левски е спряна от съдията заради засада на Кръстовчев
55 - Киш лови точен удар на Даксон от фаул
69 - Удар на Мирослав Иванов на сантиметри от гредата
75 - ГОООЛ! Жоазиньо изравни - 2:2, като се оказа най-съобразителен при едно меле
80 - Гонзо стреля с левия крак в аут
90 - ГОООЛ! 3:2 за Левски. Георги Иванов бележи за "сините"
93 - След гола феновете на Локо (Пд) започнаха да чупят оградите на стадиона.

ЛОКО (Пд) -ЛЕВСКИ 2:3
1:0 Ан. Тодоров (9), 1:1 Миланов (14), 2:1 Ан. Тодоров (15), 2:2 Жоазиньо (75), 2:3 Г. Иванов (90)

Левски: Киш, Миланов, Рабе, Бистрон, Генев, Гаджев, Тасевски (54 - М. Иванов), Жоазиньо, Зе Суарес (54 - Г. Иванов), Г. Христов (65 - Тиберканин), Кръстовчев

Локо (Пд): Ставрев, Мечечиев, Милиев, Сечков, Кюмюрджиев, Ан. Тодоров (78 - Марчев), Горанов, Даксон (57 - Йошев), Том, Писаров (85 - Лазаров), Д. Илиев