Локомотив Пловдив допусна обрат за три минути и загуби от Левски с 1:2 в мач от 33-тия кръг на efbet Лига. Мичи Нтело (10) даде аванс на домакините, а Цунами (29) и Рикардиньо (32) донесоха трите точки на гостите.

Двата тима вкараха общо три гола през първата част с първите три точни удара. "Смърфовете" удариха първи в 10-ата минута, когато Мичи Нтело бе изведе от Ангел Лясков, избяга от Хосе Кордоба и сам срещу Пламен Андреев не сгреши за 1:0.

Лека полека гостите изравниха играта и за три минути направиха пълен обрат. В 29-ата Евертон центрира от корнер, а Цунами се извиси над всички и с глава вкара за 1:1. Три минути по-късно Асен Митков даде чудесна асистенция към Рикардиньо между двама бранители на домакините и бразилецът с удар по земя направи резултат 1:2. До края на полувремето нямаше повече изгодни ситуации за гол пред съперниците.

След почивката футболистите рядко застрашаваха противниковите вратари. В 62-а минута Марин Петков получи чудесна топка в наказателното поле и опита веднага удар с глава от въздуха, но не успя да намери целта. Веднага след това Марин Петков пусна пас към Патрик-Габриел Галчев, а последният стреля с десния крак, но право в ръцете на Кристиан Томов.

В 75-ата минута Евертон Бала получи добра топка в противниковото наказателно поле, завъртя се и отправи удар по диагонала, но не бе точен. В последната 90-а минута Евертон прати топката във вратата, но попадението му не бе зачетено заради очевадна засада.

След успеха си Левски събра 58 точки на четвъртата позиция и има три аванс пред "смърфовете".

ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ - ЛЕВСКИ 1:2
1:0 Мичи Нтело (10), 1:1 Цунами (29), 1:2 Рикардиньо (32)

Най-важното от мача по минути:
1 - Начало на двубоя.
2 - Рикардиньо получи свободно пространство и стреля от сериозна дистанция, но встрани от целта.
10 - ГОООЛ за Локо Пд! Ангел Лясков овладя в близост до централната линия и пусна пас към Мичи Нтело, който избяга от Хосе Кордоба и излезе очи в очи с Пламен Андреев, преодолявайки го с премерен удар по земя за 1:0.
29 - ГОООЛ за Левски! Евертон центрира от корнер в наказателното поле, а Цунами скочи високо и се разписа с глава за 1:1.
32 - ГОООЛ за Левски! Асен Митков демонстрира чудесен поглед върху играта и изведе в коридор Рикардиньо, който се вклини добре между двамата централния защитници и с прецизен удар по земя преодоля Томов за 1:2.
45 - Край на първата част!
...............................................................
46 - Начало на второто полувреме.
62 - Рикардиньо беше фаулиран на метър от наказателното поле, a Pатрик-Габриел Галчев застана зад топката и предпочете да подаде към Марин Петков, чийто удар беше блокиран.
63 - Марин Петков проби и пусна към Галчев, който стреля с едно докосване, но много слабо.
74 - Евандро центрира от свободен, но ударът с глава на Димитър Илиев бе право в ръцете на стража.
75 - Фабио Лима намери Евертон в наказателното поле, той се обърна и стреля по диагонала – покрай десния страничен стълб на вратата на Томов.
88 - Билал Бари свали към Ел Джемили. Последва удар от въздуха, който беше неточен.
90 - Евертон прати топката зад Томов, но имаше очевидна засада.
90+5 - Край на мача! Локомотив Пловдив загуби от Левски с 1:2 битката за четвъртата позиция.

Локомотив Пловдив:  81. Кристиан Томов, 44. Ангел Лясков, 91. Хорхе Сегура, 5. Тодор Павлов, 16. Кристиян Пешов (874. Мартин Паскалев), 22. Ивайло Иванов (4617. Мартин Райнов), 6. Христо Иванов (4621. Евандро), 15. Мартин Петков (4619. Владимир Медвед), 11. Петър Андреев (647. Бабакар Дион), 14. Димитър Илиев – К, 9. Мичи Нтело
Резерви: 88. Мартин Луков, 4. Мартин Паскалев, 20. Милош Петрович, 12. Ефе Али, 17. Мартин Райнов, 7. Бабакар Дион, 19. Владимир Медвед, 21. Евандро, 10. Алекс Местов
Треньор: Александър Томаш

Левски: 1. Пламен Андреев, 5. Келиан ван дер Каап, 6. Цунами – К, 7. Фабио Лима (8411. Джавад Ел Джемили), 8. Карлос Охене (7620. Асен Чандъров), 9. Рикардиньо (7119. Билал Бари), 10. Асен Митков (8423. Патрик Мислович), 17. Евертон, 22. Патрик-Габриел Галчев, 33. Хосе Кордоба, 88. Мартин Петков
Резерви: 99. Иван Андонов, 11. Джавад Ел Джемили, 19. Билал Бари, 20. Асен Чандъров, 23. Патрик Мислович, 24. Хоакин Фернандес, 50. Кристиан Димитров, 77. Дейвид Михалев, 97. Асими Фадига
Треньор: Николай Костов

Стадион: "Локомотив", Пловдив
Съдия: Валентин Железов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР