Левски победи Локомотив (София) с 2:1 на "Виваком Арена Георги Аспарухов" в контрола от лятната подготовка на двата тима. Срещата бе предпоследна и за двата отбора преди старта на сезона, като "сините" имат мач с Етър на 5 юли, а "железничарите" със Септември (София) на 2 юли.

"Железничарите" поведоха в 9-ата минута, в която Красимир Милошев се добра до топката след разбъркване в наказателното поле и откри резултата (1:0).

Левски отвърна с опити на Георги Миланов и Роналдо, а първият точен удар на "сините" дойде в 25-ата минута и бе дело на Уелтън.

В последната минута на първото полувреме "сините" успяха да изравнят след нахлуване на Марин Петков в наказателното поле, завършило с прецизен удар за 1:1.

Winbet - на един клик разстояниe! (18+)

Левски стартира по-добре втората част и се отчете с няколко интересни атаки, но Роналдо и Уелтън нямаха шанс да отбележат. След 60-ата минута бяха извършени няколко смени и в двата тима, играта се накъса, а темпото спадна значително.

Четвърт час преди края "сините" опитаха натиск, но Патрик-Габриел Галчев и Марин Петков не успяха да нанесат точен удар. Това обаче стори Билал Бари пет минути преди края, засичайки топката със странична ножица за 2:1.

Така Левски продължава без загуба в летните проверки, в които има две победи (2:1 над Пирин и 3:1 над Академия Пандев) и хикс (1:1 със Септември София).

ЛЕВСКИ - ЛОКОМОТИВ (СФ) 2:1
0:1 Красимир Милошев (9'), 1:1 Марин Петков (45'), 2:1 Билал Бари (85')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на мача.
5' Хубава атака за Локо (София)! Симеон Славчев игра с глава, но право в ръцете на Николай Михайлов.
9'  ГОООЛ за Локомотив! Красимир Милошев беше най-добре пласиран в наказателното поле и след разбъркване насочи топката в десния ъгъл за 1:0.
12' Георги Миланов опита удар от дистанция, но над вратата на Любенов.
15' Още един опит на Левски! Роналдо стреля, но неточно.
25'  Първи точен удар за Левски! Уелтън стреля от границата на наказателното поле, топката тупна, но вратарят на Локо (Сф) спаси.
42' Добра атака за Левски! Георги Миланов и Уелтън разиграха пред наказателното поле, но Милошев се намеси.
45' ГОООЛ за Левски! Марин Петков нахлу в наказателното поле след солова акция и изравни резултата (1:1).
45' Край на първата част.

46' Начало на второто полувреме.
51' Грешка на резервния вратар на Локо (София) Дамян Дамянов, но Роналдо не успя да стигне пръв до топката.
54'  Хубав удар на Уелтън, но топката преминава встрани от вратата.
60'  Няколко смени в двата отбора.
74' Патрик-Габриел Галчев опита удар от над 25 метра, който обаче мина високо над горната греда.
78' Шанс за Левски! Патрик-Габриел Галчев подаде ефектно към Илиян Стефанов, но ударът му не се получи.
82' Добра възможност за Левски! Марин Петков стреля, но топката се отби в бранител и премина покрай гредата.
85'  ГООООЛ за Левски! Билал Бари засече със странична ножица топката след центриране отдясно, Дамянов опита да избие, но неуспешно - 2:1 за Левски!
90+2' Край на мача.

ЛЕВСКИ:13. Николай Михайлов (46'  1. Пламен Андреев)  – 22. Патрик – Габриел Галчев, 23. Ноа Сонко Сундберг, 5. Келиан Ван дер Каап, 6. Цунами – 8. Андриан Краев, 7. Георги Миланов – 88. Марин Петков , 14. Илиян Стефанов, 17. Велтон – 18. Роналдо
Резерви: , 19. Билал Бари , 27. Асен Митков, 30. Филип Кръстев, 33. Хосе Кордоба, 34. Александър Божилов, 36. Слави Чакъров, 38. Антон Иванов, 39. Денис Динев, 41. Васил Василев, 71. Антоан Стоянов
Треньор: Станимир Стоилов

ЛОКО (СФ): 24. Александър Любенов (46'  1. Дамян Дамянов), 22. Ивайло Найденов, 33. Алан Диас, 89. Матеус Дуарте, 4. Мики Орачев (46'  7. Винисиус), 44. Божидар Кацаров, 26. Красимир Милошев (к) , 8. Симеон Славчев, 11. Франса, 70. Димо Бакалов, 45. Димитър Митков
Резерви: 13. Селсо Рапосо, 15. Лука Иванов, 10. Валентин Николов, 9. Илия Димитров, 3. Марио Петков, 18. Християн Чипев, Теодор Георгиев, Габриел Иванов
Треньор: Станислав Генчев

Стадион: "Виваком Арена Георги Аспарухов"
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия

Следете с БЛИЦ СПОРТ: Лятна подготовка 2022