Левски изигра втората си контрола от лагера в Турция. "Сините" победиха с 2:1 с най-титулувания клуб в Австрия - Рапид (Виена). Филипе Нашименто и Мартин Райнов бяха точни за тима на Петър Хубчев, а за съперника се разписа Фунтас.

Петър Хубчев заложи на Милан Миятович на вратата, а на върха атаката бе Станислав Костов. Специалистът разполагаше с всички свои играчи и направи три промени в стартовите 11 от мача с Пюник. Сред титулярите бе и Холмар Ейолфсон.

Двубоят стартира по-добре за австрийците, които видимо бяха по-свежи от играчите на Петър Хубчев. Грандът от Виена съзаде няколко опасности за гол и при една от тях откри резултата. В 33-ата минута бърза атака на Рапид хвана синята отбрана неподготвена и Фунтас останал сам срещу Миятович се разписа.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

Станислав Костов създаде най-добрата възможност за Левски в 26-ата минута, когато стреля опасно, но вратарят Рихард Щребингер изби.

На почивката Хубчев вкара Лозев, Райнов, Алар и Мазурек, които влязоха на местата на Миланов, Спиерингс, Рейш и Костов.

Това обаче не промени събитията на терена. Футболистите на Рапид пропуснаха на няколко пъти да удвоят. Влизането в игра на Насиру Мохамед и Здравко Димитров раздвижи играта на Левски.

Именно Димитров беше задържан в 77-ата минута в наказателното поле и реферът посочи бялата точка. Нашименто реализира за 1:1 в 78-ата минута.

Столичани натиснаха своя съперник и стигнаха до пълен обрат в последната секунда на добавеното време. Нашименто центрира от корнер, а Райнов надскочи защитата и отбеляза с глава за крайното 2:1.

Левски - Рапид (Виена) 2:1
0:1 Таксиаркис Фунтас (32), 1:1 Фелипе Нашименто (78-дузпа), 2:1 Мартин Райнов (90+2)

Левски:  „Левски“: 1.   Миятович (В); 20. Миланов (К) (Лозев - 45); 22. Рейш (Райнов - 45); 5.   Ейолфсон; 4.   Горанов (Найденов - 68); 8.   Славчев; 23. Тиам (Мазурек - 53); 40. Спиерингс (Нашименто - 54); 7.   Паулиньо (Димитров - 52); 99. Иванов (Насиру - 45); 29. Костов (Алар - 45)

БЛИЦ представя: Зимна подготовка 2020
Следете с БЛИЦ: efbet Лига - сезон 2019/2020