Левски победи с 3:2 ЦСКА на "Герена" във вечното дерби при дублиращите отбори.

Двубоят бе от шестия кръг на шампионата при "Б" формациите, където лидер е Сливен с 16 точки, "сините" са втори с 15, а "армейците" имат 8 в актива си. Както е известно, в неделя при мъжките тимове "червените" биха с 2:0 "сините" на "Васил Левски".

Днешният мач на "Герена" бе изключително интригуващ като футболистите на ЦСКА на два пъти повеждаха в резултата, но в крайна сметка Левски излезе краен победител.

http://www.sport1.bg/sport1/files/node_images/02/47/149384/_V0X6811.jpgСрещата започна отлично за "армейците", които в 17-ата минута поведоха в резултата. Вина за попадението носи вратарят на Левски Ивайло Василев, отчел се с уникален гаф.

Младият страж не успя да улови топката, която бе центрирана от Петър Станев (с номер 13 на лявата снимка (Sport1.bg) и влетя в мрежата на "сините".

В 26-ата минута Еньо Кръстовчев изравни. Нападателят засече с глава центрираната от Мариян Огнянов топка за 1:1.

Две минути преди края на първото полувреме Томи Костадинов изведе Самир Аесс сам срещу вратаря на домакините Ивайло Василев и той направи 2:1 за ЦСКА.http://www.sport1.bg/sport1/files/node_images/02/47/149384/_V0X6248.jpg

След почивката избраниците на Викторио Павлов притиснаха "армейците" в собствената им половина и попадението не закъсня. В 60-ата минута Боян Табаков изравни за 2:2 със силен изстрел от близко разстояние. Веднага след гола разгорещен фен на Левски нахлу на терена и се запъти към голмайстора, тъй като искаше да го поздрави. Наложи се полицаи да извеждат ултраса извън игрището.

За около 5 минути срещата бе прекъсната, тъй като Еньо Кръстовчев получи тежък удар в главата след сблъсък с вратаря на Левски Ивайло Василев и се наложи да му се оказва медицинска помощ. Нападателят дори бе откаран в болница с линейка.

След подновяването на играта "сините" продължиха с атаките. В 70-ата минута Левски стигна до пълен обрат. За 3:2 се разписа Андреас Васев, а до края на мача домакините удържаха крехката си преднина и прибавиха нови три точки към актива си. /БЛИЦ

ЛЕВСКИ - ЦСКА 3:2
0:1 Петър Станев (17), 1:1 Еньо Кръстовчев (26), 1:2 Самир Аесс (40), 2:2 Боян Табаков (60), 3:2 Андреас Васев (70)

ЛЕВСКИ: 1.Ивайло Василев, 2.Живко Атанасов, 3.Симеон Иванов, 4.Даниел Николов, 5.Георги Ангелов, 6.Мариян Огнянов, 7.Павел Петков, 8.Борислав Балджийски, 9.Еньо Кръстовчев, 10.Боян Табаков, 11.Андреас Васев
Треньор: Викторио Павлов

ЦСКА: 28.Михайлов, 19.Милен Гоцов, 3.Василев, 13.Петър Станев, 15.Колев, 6.Янко Сандански, 8.Самир Аесс, 17.Велинов, 18.Коларов, 10.Томи Костадинов, 11.Иван Зайков
Треньор: Емил Димитров