Левски победи с 3:1 Локомотив (Мездра) в съмнителен мач от 11-ия кръг на "А" група, игран на "Герена". В края на април двата отбора завършиха при същия резултат, като отново "железничарите" водеха на почивката, след което допуснаха три гола в мрежата си.

Тази вечер Борислав Хазуров откри в 40-ата минута, но с попадения на Седрик Бардон, Георги Сърмов и Еньо Кръстовчев "сините" стигнаха до трите точки, които ги изкачиха на петото място във временното класиране.

В четвъртък БЛИЦ ви информира, че голяма част от букмейкърите сериозно са притеснени от този мач и не посмяха да го пуснат в залозите си за точен резултат, тъй като през пролетта се опариха сериозно. Тогава от "Еврофутбол" съобщиха, че в 14 техни пункта са били заложени по 500 лева на победа на Левски с 3:1.

Спряганият за нов треньор на Левски Вячеслав Грозни бе тази вечер на стадион "Георги Аспарухов" и изгледа на живо срещата. Станимир Стоилов също бе на "Герена", а компания му правеше Цанко Цветанов. Собственикът на клуба Тодор Батков липсваше, тъй като е в чужбина. /БЛИЦ

ЛЕВСКИ - ЛОКО (Мз) 3:1
0:1 Борислав Хазуров (40), 1:1 Седрик Бардон (50), 2:1 Георги Сърмов (64), 3:1 Еньо Кръстовчев (66)

ЛЕВСКИ: 1.Георги Петков, 3.Живко Миланов, 2.Виктор Генев, 55.Йордан Милиев, 14.Веселин Минев, 8.Георги Сърмов, 27.Седрик Бардон (69-30.Лъчезар Балтанов), 20.Жоазиньо (46-22.Дарко Тасевски), 32.Димитър Телкийски, 10.Христо Йовов (73-24.Николай Димитров), 7.Еньо Кръстовчев
Резерви: 31.Цветан Димитров, 15.Шакиб Бензукан, 21.Зе Соарес, 22.Дарко Тасевски, 24.Николай Димитров, 30.Лъчезар Балтанов, 99.Георги Христов

ЛОКО (Мз): 1.Христо Иванов, 29.Цветан Зарев, 22.Даниел Моралес, 24.Станимир Господинов, 4.Николай Христозов, 8.Виктор Софрониев, 18.Майкъл Тевия (62-19.Марко Тулио), 7.Страти Илиев (85-20.Анатоли Тодоров), 77.Страхил Попов (83-11.Владислав Узунов), 16.Димитър Петков, 28.Борислав Хазуров
Резерви: 33.Йордан Линков, 2.Макенджиев, 17.Любимир Тодоров, 19.Марко Тулио, 11.Владислав Узунов, 10.Георги Каранейчев, 20.Анатоли Тодоров

София, ст. "Георги Аспарухов"
Съдия: Станислав Тодоров
Жълти картони: Виктор Генев, Георги Сърмов, Седрик Бардон (Левски)

Срещата по минути с БЛИЦ:

1 - Начало на мача
6 - Страти Илиев изведе добре Страхил Попов, но Георги Петков внимава, излезе и улови топката
9 - Удар на Йовов преминава над вратата на гостите от Мездра
17 - Нов неточен изстрел на Йовов
18 - Георги Сърмов нацели напречната греда, но преди това страничният рефер бе вдигнал флаг за засада
20 - Жълт картон за Виктор Генев
27 - Страхил Попов бие, но далеч от целта, пращайки топката високо над вратата на Левски
40 - ГОЛ! Локомотив (Мездра) повежда изненадващо на "Герена" - 0:1! Борислав Хазуров е точен, след като бе изведен отлично от Страти Илиев и озовал се сам срещу Георги Петков промуши топката в мрежата му
41 - Жълт картон за Седрик Бардон
45 - Продължението е 2 минути
45 - Центриране на Телкийски от корнер е засечено с глава от Виктор Генев, но защитник на гостите се намесва добре и чисти топката в нов ъглов удар
45+1 - Кръстовчев бие с глава, но в аут
45+1 - Георги Иванов-Гонзо беснее край тъчлинията заради пропуските на футболистите си
45+2 - Край на първото полувреме

46 - Начало на второто полувреме
46 - Дарко Тасевски заменя Жоазиньо
50 - ГОЛ! 1:1! Седрик Бардон изравнява. Еньо Кръстовчев игра с топката в наказателното поле, но не успя да нанесе удар, топката обаче попадна на французина, който я прати в мрежата на гостите
55 - Йовов пусна с пета към Тасевски в наказателното поле на гостите, той продължи към Кръстовчев, който на точката на дузпата пада, но не последва дузпа, след което защитник изчисти топката
62 - Майкъл Тевия е заменен от Марко Тулио
64 - ГОЛ! 2:1 за Левски! Георги Сърмов бележи със силен изстрел от границата на наказателното поле
66 - ГОЛ! 3:1 за Левски! Еньо Кръстовчев също наказва гостите, след като се озова сам срещу Христо Иванов и прати топката в мрежата му