Юношите на Левски старша възраст (родени 1991 година) се класираха на полуфинал на Републиканското първенство. “Сините” отстраниха вечния съперник ЦСКА на четвъртфиналите с общ резултат 2:0. В днешния реванш на помощния терен на “Герена” двата тима направиха 0:0, а в първия мач на “Армията” момчетата на Викторио Павлов биха с 2:0.

Двубоят започна с 15-минутно закъснение заради изсипалата се градушка над столицата. Изкуственото покритие на терена издържа и не създаде проблеми на играчите.

През първото полувреме домакините от Левски имаха повече положения, но така и не стигнаха до попадение. През втората част “червените” с треньор Емил Димитров понатиснаха, но не успяха да отбележат и да се надяват на продължения след загубата с 0:2 в първата среща./БЛИЦ