Юношите на Левски, родени 1991 година остраниха вечния съперник ЦСКА на 1/4-финалите от турнира за Купата на БФС. В драматична среща на помощния терен на "Герена" "сините" триумфираха след изпълнение на дузпи. В редовното време мачът завърши наравно - 2:2.

ЦСКА първи можеше да открие, но ударът на Димитър Коларов в 26-ата минута се отби от гредата. Все пак той откри десет минути след почивката. Левски излезе напред с два гола на Мишел Георгиев, които паднаха по идентичен начин - след пробиви отдясно. "Червените" изравниха с нелеп гол, като при центриране топката прехвърли купа от играчи и влезе във вратата.

При дузпите Спартак Георгиев изпусна осмата за ЦСКА и Левски се поздрави с победата.

Срещата изгледаха административният директор на "армейците" Димитър Димитров - Каубоя, шефът на школата Георги Велинов и друг легендарен вратар - Стоян Йорданов. От страна на домакините на мача бе шефът на школата Руси Гочев и треньорът на дубъла Бисер Хаздай.
Стефан Ралчев, БЛИЦ

ЛЕВСКИ – ЦСКА 10:9
(в редовното време - 2:2)
0:1 Коларов (55), 1:1 Мишел Георгиев (65), 2:1 Мишел Георгиев (75), 2:2 Благой Пасков (90)
При дузпите: 0:1 Томи Костадинов, 1:1 Стилян Николов, 1:2 Емануил Петров, 2:2 Андреас Васев, 2:3 Иван Алексиев, 3:3 Валентин Миленов, 3:4 Кристиян Велинов, 4:4 Виктор Малковски, 4:5 Благой Пасков, 5:5 Мишел Георгиев, 5:6 Петър Стайнев, 6:6 Костадин Аджов, 6:7 Милен Гоцев, 7:7 Живко Атанасов, Спартак Георгиев пропуска за ЦСКА, 8:7 Даниел Николов

Левски: Ивайло Василев, Николов, Атанасов, Ст. Николов, Живков, Малковски, Веселинов, Аджов, Мишел Георгиев, Миленов, Шмедин
Треньор: Петко Медвецки

ЦСКА: Стойчев, Гоцов, Анж. Методиев, Петков, Сп. Георгиев, Иванов, Алексиев, Коларов, Пасков, Томи Костадинов, Борисов
Треньор: Емил Димитров

Съдия: Вихрен Манев