Левски постигна победа в последната си контрола от лагера в Агия Напа. "Сините" се наложиха над Слован (Либерец) с 2:1, като всички голове в мача паднаха през първото полувреме. Възпитаниците на Георги Иванов поведоха с 2:0. Бразилецът Жоазиньо откри резултата още в 12- ата минута, след като завърши триходова атака, започнала от Александър Александров и преминала през Мирослав Антонов. В 37- ата минута Георги Сърмов удвой преднината с бомбен шут от около 30 метра.

Две минути по-късно Слован успя върне един гол. Георги Петков изби центриране от дясно, но топката попадна в краката на Деймек, който я прати в мрежата.

През второто полувреме играта бе равностойна, а головите опасности липсваха. "Сините" дадоха поредна жертва в контролите, след като Шакиб Бензукан получи контузия в 80- ата минута и бе заменен от Виктор Генев. Това бе и последната контрола на Левски от лагера в Кипър. В събота момчетата на Георги Иванов приемат на стадион "Георги Аспарухов" Локомотив (Мездра) в последна проверка преди началото на пролетния полусезон./БЛИЦ

Срещата по минути
1 - Начало на мача
12 - ГОЛ! 1:0 за Левски! Жоазиньо бележи. Александър Александров изведе Мирослав Антонов сам срещу вратаря на Слован, нападателят обаче не шутира, а подаде към непокрития Жоазиньо, който вкара за 1:0
14 - Александров извежда Жоазиньо сам срещу Хаузер, но бразилецът пропуска да вкара втори гол
18 - Оказва се медицинска помощ на Мирослав Антонов
19 - Нападателят на Левски е добре и продължава участието си в мача
23 - Ваха фаулира Александров в центъра на терена. Отново се налага да влиза лекарският екип
24 - Кривия продължава участие в мача
27 - Георги Петков спасява удар на Ваха
31 - Силен изстрел на Георги Сърмов е спасен от Хаузер
37 - ГОЛ! 2:0 за Левски! Сърмов вкарва от над 30 метра. При изпълнение на пряк свободен удар Александров пусна леко топката към халфа, който с топовен изстрел удвои преднината на "сините"
39 - ГОЛ! Футболистите на Слован намаляват резултата на 1:2, точен е Деймек
45+1 - Край на първото полувреме

45 - Начало на второто полувреме
60 - Първа смяна в състава на Левски, на мястото на Николай Димитров в игра влиза Христо Йовов
64 - Александров извежда добре Миро Антовно, но вратарят Хаузер изпреварва нападателя и предотвратява опасността
69 - Втора смяна предприема Георги Иванов. На мястото на Александър Александров в игра влиза Георги Христов
74 - Еньо Кръстовчев влиза на мястото на Миро Антонов
80 - Мароканецът Шакиб Бензукан получава контузия и е заменен от Виктор Генев
90- Край на мача

ЛЕВСКИ - СЛОВАН (Либерец) 2:1
1:0 Жоазиньо (12), 2:0 Георги Сърмов (37), 2:1 Деймек (39)

ЛЕВСКИ:
1.Георги Петков, 11.Елин Топузаков, 15.Шакиб Бензукан(80-2.Виктор Генев), 55.Йордан Милиев, 14.Веселин Минев, 8.Георги Сърмов, 27.Седрик Бардон(85-30.Лъчезар Балтанов), 7.Александър Александров(69-9.Георги Христов), 24.Николай Димитров(60-10.Христо Йовов), 20.Жоазиньо, 19.Мирослав Антонов(74-77.Еньо Кръстовчев)
Резерви: 12.Божидар Митрев, 2.Виктор Генев, 4.Стефан Станчев, 16.Мариян Огнянов, 30.Лъчезар Балтанов, 34.Иван Стоянов, 77.Еньо Кръстовчев, 9.Георги Христов, 10.Христо Йовов

СЛОВАН: 1.Хаузер, 32.Гебре Селасие(46-13.Полак), 2.Келич, 17.Яну(46-19.Улин), 20.Брейлах, 10.Гецов, 6.Ваха, 18.Дочекал, 21.Деймек, 23.Папушек(46-4.Досталек), 14.Дивиш