Левски победи Цървена звезда с 2:0 в първата си контрола от зимната подготовка. Срещата се игра в кипърския курорт Агия Напа, а попаденията за "сините" бяха дело на Дарко Тасевски и Георги Христов. Скандалният португалец Фелипе да Коща направи дебют за Левски, след като влезе в игра в последните десет минути.

Левски поведе в 21-ата минута, след като Тасевски засече подаване на Тиберканин. В 30-ата минута Звезда имаше шанс да изравни, но Милияш би над вратата.

През втората част и двамата треньори пуснаха почти нови единадесеторки. Георги Христов вкара за крайното 2:0 в 64-ата минута след подаване на Мирослав Иванов. В 80-ата минута португалецът Фелипе да Коща се появи в игра и записа дебют за "сините", след като избяга от "Българска армия". Малко преди това за първи път със синята фланелка на терена се появи и бранителят Йордан Милиев.

Титулярният вратар на Левски Георги Петков получи вирусно заболяване и в последния момент отпадна от състава./БЛИЦ

По-интересните моменти от двуобя

1-а минута - начало на мача
2-а минута - опасен удар на Тасевски след пробив и пас на Хичо отляво
8-а минута - центриране отляво на Ники Димитров, Джеферсън изчисти в корнер, но можеше да си вкара автогол
11-а минута - центриране в наказателното поле на Левски, но защитник чисти топката напред
21-а минута - ГОООЛ, 1:0 за Левски, голмайстор Дарко Тасевски. Халфът засече центриране отдясно на Тиберканин
23-а минута -
Георги Иванов се бори с трима съперници в наказателното поле на Звезда, но вратарят Стаменкович се намесва решително
30-а минута - опасен удар на Милиаш, но топката минава над вратата пазена от Цецо Димитров
35-а минута - След центриране от корнер на Николай Димитров, Сърмов бие, но Стаменкович успя да избие топката
41-а минута - Николич шутира отдалеч, но топката минава над вратата на "сините"
45-а минута - Собашич с пропуск пред вратата на Левски
45-а минута - край на първото полувреме, Левски води с 1:0 след гол на Тасевски
--------------------------------------------------------
46-а минута - начало на второто полувреме
50-а минута - пас към Жеан Карлос в наказателното поле, но резервният вратар Ранджелович излиза и лови
51-а минута - пас към Тричковски в наказателното поле на Божидар Митрев, но младокът, за когото това е първи мач от близо година насам, излиза и избива
59-а минута - разбъркване в наказателното поле на Левски, дебютантът Йордан Милиев обаче чисти високо над вратата
61-а минута - удар на Жоазиньо, топката минава малко над вратата на Цървена звезда
64-а минута - ГОООЛЛ, 2:0 за Левски, голмайстор Георги Христов. Нападателят на "сините" засече центриране на Мирослав Иванов
70-а минута -
атака на Цървена звезда, Тричковски се опита да центрира, но Бистрон избива в корнер
73-а минута - Левски организира бърза атака, Георги Христов получава топката, изпреварва вратаря, но праща топката в аут
84-а минута - смяна в Левски, на мястото на Мариян Огнянов влиза португалеца Фелипе да Коща, който прави дебют със синята фланелка
90-а минута - край на мача, Левски спечели срещу Цървена звезда първата си контрола с 2:0

Левски – Цървена звезда 2:0
1:0 Тасевски (21), 2:0 Георги Христов (64)

Левски първо полувреме: 31.Ц. Димитров, 3.Миланов, 23.Бистрон, 2.Генев, 25.Вагнер, 8.Сърмов, 45.Гаджев, 22.Тасевски, 24.Н. Димитров, 6.Тиберканин, 9.Г. Иванов

Левски второ полувреме: Ц.  Димитров, Балтанов, Милиев, Бистрон (73 - Бензукан), Генев (80 - Ели Зизов), Миро Иванов, Мариян Огнянов (84 - Да Коща), Георги Христов, Жеан Карлос, Жоазиньо и Зе Соарес

Цървена звезда: 22.Стаменкович, 55.Джеферсън 13.Туторич, 6.Якович, 5.Пейчинович, 30.Николич, 7.Милиаш, 9.Абу Бакар, 2.Лазетич, 19.Собашич, 17.Клео
Резерви: 30.Ковачевич, 20.Мъркела, 26.Исса, 27.Паркер, 21.Гвозденович, 28.Перейра, 4.Враняш, 11.Тричковски, 14.Домович, 8.Короман, 32.Богданович, 25.Блажич 10.Бурзанович, 1.Ранджелович, Йованович