Левски показа близо осемминутно видео със спортните ситуации от дербито с Лудогорец в събота, загубено  с 0:1. В допълнение от "Герена" категорично заявяват, че съдията Георги Кабаков не трябва да ръководи мач на отбора. В края на публикацията ръководството на Левски се обърна към Съдийската комисия да разгледа въпросното видео и да насочи вниманието си там, вместо да се коментират други резултати на останалите отбори в Първа лига.

ЦЯЛАТА ПУБЛИКАЦИЯ НА ЛЕВСКИ:

„ПФК Левски“ категорично заявява, че Георги Кабаков повече не трябва да ръководи двубои на нашия отбор, без значение от съперника. Явната тенденция в неговото съдийство бе доказана и на двубоя с „Лудогорец“. Тук не говорим за липса на качества, а за очеизвадна тенденция. Кабаков беше като компютър, програмиран да свири само в едната посока.

Този му стремеж щеше да докара нечуван срам да гледа на ВАР (надяваме се, че ако засадата не го бе спасила, щеше да бъде извикан до монитора) дузпа, която няма как да се даде и на квартално мачле. Той буквално щеше да си счупи краката да бяга към бялата точка в комична ситуация, в която Пламен Андреев изчиства топката и е връхлетян от нападател на съперника, но нямаше същия ентусиазъм да се замисли поне да отсъди нарушение за изблъскване в гръб срещу Алекс Колев в последната минута.

Георги Кабаков категорично не се съобразява със съдийската тенденция, а именно да се контактува само с капитаните на отборите, и то в определени ситуации. Вместо това той цифром и словом се е обяснявал и успокоявал футболистите на „Лудогорец“ ДЕВЕТ минути. Абсолютен прецедент в световния футбол – да разговаряш с футболисти от даден отбор 9 минути и никой от тях да не получи картон.

Може би и затова „най-добрият ни съдия“, етикет, който още му стои лепнат като гербова марка в медиите, е изпаднал в девета глуха на европейското съдийство. Нямаше го на Европейско първенство, нямаше го на Олимпиадата, все по-рядко го има и в евротурнирите. Появява се тук-там в кратки клипчета като негативен пример как може да се изкара дори Юрген Клоп от нерви. И няма как да е иначе, защото в европейското съдийство се расте с качества, честност и постоянство, не със слагачество. Нямаме търпение да видим и оценката на Съдийската комисия за „спектакъла“ и настояваме той да бъде наказан за „представлението“ си.

Представяме на вашето внимание видео и обяснение на част от ситуациите в мача. Тук няма как да уловим всички негови беседи с футболисти на „Лудогорец“, нито неспазването на разпоредбите на УЕФА, че когато даден футболист е малтретиран със серия от фаулове, както се получи със Сангаре, трябва да се даде жълт картон дори и да няма прекомерна грубост. Педро Нареси и няколко негови съотборници получиха най-много плашливо укорителен поглед от Кабаков.

В подкрепа на нашата позиция, прилагаме и видеоматериал с част от грешките на главния арбитър!

5-а минута – неотсъдено нарушение за изблъскване в гръб срещу Алдаир, след което се стига до корнер пред вратата на „Левски“

9-а минута – отсъждане на тъч в близост до вратата на „Левски“, след игра на съперника с топката

9-та минута – неотсъден очевиден фаул за бутане на Мустафа Сангаре

11-та минута – неотсъдено нарушение срещу Мустафа Сангаре за задържане близо до наказателното поле на „Лудогорец“

14-та минута – спиране на атака на Алдаир с отсъждане на несъществуващ фаул на Келиан ван дер Каап

16-та минута – спестен жълт картон за футболиста на „Лудогорец“ Куртулуш за грубо влизане в краката на Александър Колев

35-та минута – поредно неотсъдено нарушение срещу Сангаре, който първо е задържан, а след това и ритнат от играчи на съперника

43-ра минута – неотсъдено нарушение за настъпване срещу Сангаре в непосредствена близост до наказателното поле. Спестен картон за Сон

45+2-ра минута – отсъден тъч в близост до наказателното поле на „Левски“ след очевидна игра с топката на футболист на „Лудогорец“ пред очите на страничния съдия

46-та минута – неотсъдена очевадна засада на Квадво Дуа. След изчистването на Пламен Андреев тъчът е в полза „Лудогорец“.

54-та минута – неотсъдено нарушение за изблъскване в гръб на Сон срещу Алдаир

55-та минута – неотсъдена игра с ръка в наказателното поле на „Лудогорец“ след шут на Алдаир

58-та минута – потенциален картон за удар с лакът срещу Карлос Охене. При подновяването на играта съдийската топка е предоставена на „Лудогорец“

65-та минута – отсъден наказателен удар за нарушение на Пламен Андреев, който обаче играе първи с топката. След сигнал на първия асистент за засада решението е коригирано

68-а минута – потенциален картон за умишлено настъпване Сангаре от Диниш Алмейда. Неотсъден дори фаул в ситуацията и предоставена съдийска топка на „Лудогорец“

69-та минута – неотсъдено нарушение за блъскане в гръб на Сангаре

82-та минута – спестен пореден картон на Педро Нареси за умишлено настъпване на Майкон

90-4-а минута – неотсъден наказателен удар за избутване в гръб на Сон срещу Александър Колев

P. S. Препоръчваме на Съдийската комисия да разгледа и коментира приложеното от нас видео, а не играта и резултатите на отборите, участници в българското първенство. С огорчение забелязваме, че нищо в съдийството в последните месеци не се е променило и добре познатите практики от миналото продължават да се прилагат с пълна сила.

Припомняме, че по-рано през днешния ден Съдийската комисия отвърна на Левски за първата от двете декларации, в която "сините" нарекоха Георги Кабаков "ибрикчия".