Левски победи тима от ОАЕ ФК Емирейтс с 4:0 в контролна среща, която се игра в Банско. Дени Алар вкара два гола, а по един добавиха Мартин Петков, който бе над всички в този двубой, както и Насиру Мохамед.

Петър Хубчев пусна на вратата Николай Михайлов, а от първата минута на терена бяха Холмар Ейолфсон, Насиру Мохамед, Дени Алар, Асен Чандъров и Франко Мазурек. Специалистът заложи и на доста юноши. В игра започнаха Кирил Киров, Костадин Илиев, Александър Георгиев и Мартин Петков.

Левски откри резултата при първата си опасна атака. Чандъров подаде на Мохамед, който от своя страна изведе в коридор Кирил Киров по дясното крило. Юношата на центрира впо земя към Мартин Петков, който вкара в долния ляв ъгъл.

Winbet - победата е емоция! (18+)

Отново Мартин Петков бе в основата на второто попадение на Левски. Той осъществи самостоятелен пробив по лявото крило и бе съборен в наказателното поле. Дени Алар реализира отсъдената дузпа и "сините" поведоха с 2:0.

Само осем минути по-късно Насиру Мохамед покачи на 3:0, след като получи отличен пас от Мартин Петков.

След почивката Левски продължи да бъде по-активният тим. Мохамед се вряза добре през центара на противниковата отбрана, стрелба фронтално, но вратарят спаси удара му.

На отсрещната врата Михайлов спаси сигурно попадение в свояа врата, след като се намеси подобаващо при опасен изстрел на съперников играч.

В 75-ата минута Еморейтс получи право да изпълни дузпа, но влезлият като резерва Петър Иванов спаси удара на нападател на гостите.

В последната секунда на срещата Дени Алар бе намерен с глава сам пред вратата на Емирейтс и чукна кълбото покрай вратаря за крайното 4:0.

Левски - ФК Емирейтс 4:0
1:0 Мартин Петков (10), 2:0 Дени Алар (21-дузпа), 3:0 Насиру Мохамед (29), 4:0 Дени Алар (90)

ЛЕВСКИ: 13. Михайлов, 71. Киров, 5. Ейолфсон, 30. Илиев, 26. Георгиев, 70. Райнов, 21. Чандъров, 10. Мазурек, 18. Мохамед, 79. М. Петков, 9. Алар
Резерви: 12. Иванов, 45. Андреев, 20. Миланов, 19. Каргас, 22. Рейеш, 24. Атанасов, 23. Тиам, 25. Архангелов, 27. М. Петков, 93. Костов, 7. Паулиньо