Левски спечели с категоричното 5:0 първата си контрола в зимната подготовка. “Сините” разбиха чешкия Прибрам в кипърския курорт Паралимни. През първото полувреме Георги Сърмов и Седрик Бардон на два пъти дадоха преднина на отбора си, а през второто се разписаха Христо Йовов и Николай Димитров.

Георги Иванов заложи на новите попълнения Александър Александров и Мирослав Антонов. Таранът бе почти незабележим, но Алекс се отчете с отлични изяви. През първото полувреме Гонзо заложи на Петков, Бензукан, Милиев, Топузаков, Минев, Сърмов, Телкийски, Алекс, Бардон, Жоазиньо и Антонов. На почивката треньорът смени всички без Милиев. Съставът бе Митрев, Станчев, Генев, Милиев, Ив.Стоянов, Тевия, Балтанов, Огнянов, Йовов, Кръстовчев, Николай Димитров.

След равностойни първи минути Левски наложи превъзходството си след 20 минути игра. “Сините” обаче трудно създаваха опасни ситуации. В 30-ата минута стигнаха до гол. Жоазиньо центрира, Бардон засече топката и от 5-6 метра я прати във вратата за 1:0. Само пет по-късно Георги Сърмов покачи на 2:0. Той подаде на Телкийски, който му върна топката с чудесно центриране и Сърмов с глава вкара втория гол в мача. Две минути преди почивката Алекс бе фаулиран в наказателното поле и Бардон направи 3:0 от бялата точка.

Второто полувреме започна в спокойно темпо. Дебютиращият Майкъл Тевия се понрави с огромно желание. В 64-ата минута Йовов повтори гола си от мача с Лацио (1:0). Нападателят получи в наказателното поле, възползва се от факта, че вратаря е излязъл напред, и копна топката във вратата за 4:0. В 78-ата минута и Николай Димитров записа името си сред голмайсторите, като финишира с точен удар многоходова атака на своя тим.

Следващата контрола на Левски е след три дни (7 февруари) с Шериф (Тираспол)./БЛИЦ

Мачът по минути ТУК!

ЛЕВСКИ - ПРИБРАМ 5:0
1:0 Бардон (30), 2:0 Сърмов (35), 3:0 Бардон (43-д), 4:0 Йовов (64), 5:0 Н. Димитров (78)

Левски: 1.Георги Петков, 15.Шакиб Бензукан, 55.Йордан Милиев, 11.Елин Топузаков, 14.Веселин Минев, 8.Георги Сърмов, 27.Седрик Бардон, 32.Димитър Телкийски, 7.Александър Александров, 20.Жоазиньо, 19.Мирослав Антонов (12.Митрев, 4.Станчев, 2.Генев, 34.Ив.Стоянов, 6.Тевия, 30.Балтанов, 16.Огнянов, 10.Йовов, 77.Кръстовчев, 24.Н. Димитров)

Прибрам: 1.Рондзик, 20.Плашил, 3.Янович, 4.Якуб Щохл, 8.Шмейкал, 5.Хушбауер, 12.Видегла, 18.Мартин Щохл, 25.Томаш Пилик, 14.Павел Пилик, 16.Вагнер