Левски разгроми с 4:0 андорския Сант Жулия в първи мач от втория квалификационен кръг на Шампионската лига. С две попадения за “сините” се отчете Георги Христов, а гостите завършиха мача с 9 души.

Шампионите се измъчиха с андорския тим през първото полувреме и след няколко пропуска то завърши при резултат 0:0. Желанието на Левски за бърз гол през втората част се сбъдна и в 49-ата минута Дарко Тасевски се разписа след центриране на Веселин Минев.

В 64-ата и 72-ата минута Георги Христов на два пъти прониза вратата на гостите. В първия случай нападателят бе изведен от Владимир Гаджев сам срещу Пургос и прехвърли излезлия да го пресрещне страж. В 72-ата минута Христов с глава засече центриране на Жоазиньо отдясно.

Десет минути преди края Владимир Гаджев също се разписа. Той бе точен при изпълнение на фаул директно срещу вратата на гостите. В добавеното време Тасевски удари греда след техничен прехвърлящ удар.

Гостите завършиха мача с 9 души, след като 54-ата минута Абдиан получи втори жълт картон, а в 79-ата същото наказание получи Ромеро. За втора поредна година Сант Жулия си тръгва от България със загуба от 0:4, след като преди година паднаха със същия резултат и от Черно море.

Мачът реванш между Левски и Сант Жулия е на 21 юли в Андора./БЛИЦ

Развитието на срещата по минути може да видите ТУК.

Левски – Сант Жулия 4:0

1:0 Тасевски (49), 2:0 Христов (64), 3:0 Христов (72), 4:0 Гаджев (80)

Левски: 1.Петков, 3.Миланов, 2.Генев, 5.Рабех, 14.Минев, 45.Гаджев, 22.Тасевски, 27.Бардон (78-29.Иса), 24.Димитров (46-21.Зе Соареш), 99.Христов, 10.Йовов (62-20.Жоазиньо)
Резерви: 12.Митрев, 8.Сърмов, 20.Жоазиньо, 21.Зе Соареш, 25.Лусио Вагнер, 29.Иса, 55.Милиев
Треньор: Емил Велев

Сант Жулия: 25.Пургос, 2.Валтер Вагнер, 3.Абдиан, 4.Фонтан (57-8.Миралиа), 6.Чинос, 9.Ромеро, 10.Пепе, 11.Вега (69-17.Вила), 21.Настри, 22.Мехияс (77-15.Берналес), 23.Варела
Резерви: 13.Перианес, 8.Миралиа, 12.Перес, 15.Берналес, 17.Вила, 18.Гонсалвеш, 24.Морено
Треньор: Патрисио Гонсалес