“Левски” победи унгарския Ломбард Папа с 4:0 в първата си контрола в Линдабрун. Това беше първа сериозна проверка за “сините” през лятото, след като преди няколко дни победиха с 1:0 Локомотив (София) в бенефиса на Георги Марков. Първо попадение за “Левски” реализира холандецът Сьорд Арс, разписаха се още Иван Цветков, Орлин Старокин и Даниел Младенов. Цветков вкара и при успеха над Локомотив преди няколко дни.

Мениджърът на “сините” Георги Иванов пусна в игра всички футболисти, като само Александър Башлиев изкара 90 минути. Дъстли Мулдер не игра заради контузия. В стартовия състав започнаха Пламен Илиев на вратата, отдясно в защита Александър Башлиев, в центъра Иво Иванов и Милиев, а отляво Марко Видович. В халфовата линия стартираха Сержиньо Грийн и Гаджев, а по крилата бяха Симеон Райков и Даниел Младенов. На върха на атаката действаше Сьорд Арс, помагаше му Иван Цветков.

Още в 7-ата минута Даниел Младенов реализира за 1:0. След грешка между защитника Немет и вратаря Суч Младенов открадна топката и откри резултата в полза на “сините”. В 16-ата минута Симеон Райков центрира добре от фланга, но Иван Цветков си спря лошо топката на гърди, след което тя попадна в ръцете на вратаря Суч. В 21-ата минута “Левски” поведе с 2:0.

Сержиньо Грийн изведе отлично Даниел Младенов по дясното крило, той нахлу и намери връхлитащия на скорост Сьорд Арс, който от десетина метра удвои. В 33-ата минута “сините” организираха нова страхотна атака. Капитанът Владимир Гаджев изведе фантастично с пета Арс, който вместо да бие намери Иван Цветков и нападателят отблизо направи 3:0. В 41-ата минута отново Иван Цветков впечатли с отиграването си, след като премина през двама футболисти на Ломбард, изведе добре Даниел Младенов, но вратарят Суч спаси удара на халфа.

На полувремето Георги Иванов - Гонзо замени почти целия състав, като единствено Пламен Илиев и Алексндър Башлиев останаха на терена. В 48-ата минута Христо Йовов пропусна сам срещу вратаря, след като стреля в аут в опита си да го прехвърли. В 53-ата минута Пламен Илиев майсторски спаси със страхотен рефлекс при удар на останалия сам срещу него Фаркаш. Пет минути по-късно гол на Христо Йовов беше отменен заради засада. Башлиев нахлу хубаво отдясно и стреля силно, Суч изби в краката на Йовов, който реализира, но страничният рефер вдигна флага.

В 76-ата минута Орлин Старокин оформи крайното 4:0. Защитникът беше изведен чудесно по лявото крило от Мариян Огнянов, навлезе в наказателното поле и преодоля защитник, след което с елегантен удар прати топката в долния десен ъгъл на вратата на унгарците. В 84-ата минута Христо Йовов пресече мускул и напусна терена, което остави отборът за няколко минути в намален състав.

Мачът по минути тук

"ЛЕВСКИ - ЛОМБАРД ПАПА 4:0
1:0 Даниел Младенов (7), 2:0 Сьорд Арс (21), 3:0 Иван Цветков (33), 4:0 Орлин Старокин (72)

“Левски” (първо полувреме): 23.Пламен Илиев, 20.Александър Башлиев, 55.Йордан Милиев, 5.Иво Иванов, 14.Марко Видович, 3.Сержиньо Грийн, 45.Владимир Гаджев, 19.Иван Цветков, 17.Даниел Младенов, 9.Сьорд Арс, 11.Симеон Райков
"Левски" (второ полувреме): 23.Пламен Илиев (62 - 85.Кирил Акалски), 20.Александър Башлиев, 4.Стефан Станчев, 41.Асен Георгиев, 6.Орлин Старокин, 7.Даниел Димов, 16.Мариан Огнянов, 30.Лъчезар Балтанов, 22.Дарко Тасевски, 21.Тодор Христов, 10.Христо Йовов

Ломбард Папа: 27.Суч, 2.Наги, 5.Длустуш, 39.Тотадзе, 29.Немет, 13.Баркаш, 35.Пури, 24.Ганограва, 31.Ловенчич, 21.Марич, 32.Ференци
Резерви: 1. Такач 4. Дот 19. Прешингер 15. Зулев 18. Варга 6. Герман 8. Кинтеро