Левски победи андорския Сант Жулия с 5:0 и с общ резултат 9:0 се класира за третия квалификационен кръг на ШЛ, където ще играе с ФК Баку. Азерите победиха Екранас с 4:2 на реванша. Първите трите попадения паднаха през първата част, като точни бяха Христо Йовов и Мариян Огнянов на два пъти, а Иван Цачев се разписа през втората част. Емил Велев не взе в Андора висящите с картони Дарко Тасевски и Седрик Бардон.

Мачът в Андора като този в София и в първите 10-ина минути нямаше опасности пред двете врати. След това „сините”, които имаха комфортна преднина, наложиха темпото си. Младият Исмаил Иса бе много активен в предни позиции, но не успя да порази вратата. Това стори Мариян Огнянов в 23-ата минута, като засече с глава центриране на Владимир Гаджев. Огнянов е единственият футболист вкарвал гол за български отбор в групите на Шампионската лига за 1:3 срещу Челси през 2006 година. Завърналият се от Беласица нападател бе и най-добрият играч на българския тим в мача.

В 34-ата минута Христо Йовов показа техниката си и след като финтира двама бранители покачи на 2:0. Голът напомняше този, който вкара преди няколко години срещу френския гранд Олимпик (Марсилия), който му донесе прякора Бижутера.

Третото попадение падна в 40-ата минута. След атака на Йовов, Гаджев чукна към Огнянов, който с хубав удар вкара за 3:0. Минута преди почивката обаче българският шампион остана с човек по-малко, след като Иса вкара с ръка топката във вратата на домакините и главният съдия му показва втори жълт картон.

През второто полувреме темпото на игра рязко спадна. На почивката заваля дъжд, който затрудни максимално футболистите на тежкия терен. Добре се включи влезлият като резерва Иван Цачев. В 82-ата минута той се пак се разписа. Младокът получи от Живко Миланов, който вместо да стреля потърси комбинация, и хладнокръвно направи 4:0. Капитанът Миланов направи втора асистенция в 86-ата минута, като изведе Сашо Киров, който оформи крайното 5:0 в полза на Левски./БЛИЦ