ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Левски записа трета поредна загуба на зимния лагер в Турция след поражение с 1:2 от косовския Дукажини. Треньорът на "сините" Николай Костов заложи в стартовия състав на доста юноши.  Главният съдия и помощниците му се появиха малко по-късно да терена и това забави началото на приятелския мач.

Съперникът на Левски поведе още в седмата минута с попадение на Лерин Мурина от фаул (1:0). Четвърт час след началото на срещата Дукажини вече водеше с 2:0 след точен удар с глава на Бесир Исени.

Минута след това косоварите имаше възможност да отбележат и трети гол, но Андонов спаси.

WINBET – Ранно изплащане, Бонус Колонка и още много изненади в Спорт! (18+)

Левски удари гредата в 20-ата минута след изстрел на Кристиан Димитров, а пет минути преди края и Марин Петков направи пропуск. На почивката в игра за Левски се появи новото попълнение Фабио Лима.

След час игра "сините" стигнаха до второто си по-чисто положение в мача. Асен Митков шутира опасно към вратата на Дукажини, но вратарят на съперника се справи.

Левски бе на сантиметри от гол в 71-ата минута, но шутът на Асими Фадига се отби в напречната греда.

Четвърт час преди края Джавад Ел Джемили се разписа за 2:1 малко след появата си от резервната скамейка. Той шутира от дистанция, вратарят на Дукажини отби топката, но тя се търколи във вратата му.

Съперникът на „сините“ е основан през 1958 г. и е шампион на страната за сезон 1993/94 и два пъти е достигал финал за националната купа. През есента Дукажини отпадна във втория квалификационен кръг на Лигата на конференциите.

ЛЕВСКИ – ДУКАЖИНИ 1:2
0:1 Мурина (7), 0:2 Исени (14), 1:2 Ел Джемили (75')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
7' ГОЛ за Дукжини -  Капитанът на косовския тим Лерин Мурина отбеляза много красив гол след брилянтно изпълнение на пряк свободен удар.
14' ГОЛ. Косоварите увеличиха преднината си, след като Бесир Исени се извиси и с  глава прати топката в мрежата.
15' Косоварите пропиляха добър шанс за трети гол, вратарят Андонов се  намеси добре.
20' ГРЕДА! Преслав Бачев центрира, Кристиан Димитров стреля с глава, топката се удря в гредата.
40'  Удар на Марин Петров премина над напречната греда.
45' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част!
62' Хубав удар на Асен Митков, но вратарят на съперника изби в корнер.
71' ГРЕДА! Фадига отправи много опасен изстрел към вратата на косовския тим, но топката срещна напречната греда.
75' ГООООЛ за Левски! Ел Джемили се разписа с удар от дистанция и неумела изява на вратаря на съперника.
90' Край на мача.

Левски София (Bul)Левски: 99. Иван Андонов, 50. Кристиан Димитров, 4. Виктор Любенов, 15. Александър Божилов, 77. Дейвид Михалев, 20. Асен Чандъров, 31. Стивън Жерард Гаоте, 16. Преслав Бачев, 14. Илиян Стефанов, 88. Марин Петков, 21. Кристиян Йовов

Следете с БЛИЦ: Зимна подготовка 2024