“Левски” записа четвърти пореден мач без победа. “Сините” направиха 1:1 с украинския Заря, като Иван Цветков спаси отбора си от загуба. Тимът от Луганск е предпоследен в класирането на своя шампионат.

Представянето на родния гранд в контролите е неубедително. Тимът стартира с категоричното 9:0 срещу аматьорския Агиа Напа, но последваха равен с Рубин (Казан) – 1:1 и загуби от Таврия (1:2) и Стяуа (1:2).

Николай Костов не можеше да ползва резервния вратар Божидар Митрев, който е с настинка. На сутрешната тренировка Йордан Милиев беше ударен в главата от дошлия на проби Мохамед Али и също остана извън състава. Така треньорът на “сините” заложи на Пламен Илиев на вратата, а карето в защита оформиха Дъсти Мюлдер, Иво Иванов, Сержиньо Грийн и Нуно Пинто. В халфовата линия играха Даниел Младенов, Христо Йовов, Владимир Гаджев и Тони Калво, а Дарко Тасевски помагаше на изнесения напред Иван Цветков.

В началото на мача “Левски” доминираше. Тасевски и Калво показаха на няколко пъти интересни взаимодействия, но испанецът нямаше късмет пред гола. В 22-ата минута той стреля в тялото на вратаря Козаченко. След 30-ата минута две атаки на Гаджев и Нуно Пинто се понравиха на малцината зрители, но защитата на украинския тим се справи. Минута преди паузата Заря получи свободен удар близо до наказателното поле, но изпълнението беше много слабо.

На почивката Костов пусна в игра дошлия на проби Мохамед Али на мястото на Иво Иванов. Украинците заиграха по-добре след паузата и натиснаха българския тим. Това доведе до резултат в 60-ата минута, когато Мяков изведе добре Идахор и нападателят излъга Пламен Илиев за 1:0.

Точно 10 минути по-късно резервата Антонио Вутов направи голям пропуск. Талантът стреля неточно след центриране на Пинто. В 76-ата минута Иван Цветков изравни с удар по земя от около 15 метра. Асистенцията беше на Сержиньо Грийн.

Минута след това юношата на “сините” Димитър Илиев замени Пламен Илиев, като записа дебют с фланелката на първия тим. До края на двубоя треньорите направиха по още няколко смени и резултатът се запази.

Следващият мач на “Левски” е на 8 февруари с руския Кубан (Кранодар).

Мачът по минути тук

"ЛЕВСКИ" - ЗАРЯ (Луганск) 1:1
0:1 Идахор (60), 1:1 Иван Цветков (76)

“Левски”: 23.Пламен Илиев (77 - Димитър Илиев), 2.Дъсти Мюлдер (89 - Христо Попадийн), 5.Иво Иванов (46 - 29.Мохамед Али), 3.Сержиньо Грийн, 28.Нуно Пинто, 10.Христо Йовов (62 - Антонио Вутев), 45.Владимир Гаджев, 22.Дарко Тасевски, 8.Тони Калво, 17.Даниел Младенов, 19.Иван Цветков (83 - Борислав Цонев)
Резерви: 1.Д. Илиев, 26.Попадийн, 20.Башлиев, 6.Старокин, 30.Вутов, 25.Б. Цонев, 29.Мохамед Али, 11.Райков

Заря: Дмитрий Козаченко, Никола Игнятевич, Даниел Аддо, Виталий Вернидуб, Тони Шунич, Михайло Цакич, Григорий Ярмаш, Никита Каменюка, Илия Галюза, Иван Родич, Лаки Идахор (Мяков, Грицай, Липартиа)
Резерви: Ространски, Мяков, Короботски, Билий, Гордиенко, Тешак, Грицай, Липартиа, Милко, Куджик, Бафоир

Жълти картони: Гаджев (:Левски")