“Левски” направи равен 2:2 с лидера в румънското първенство Оцелул. Това бе последната контрола на “сините” от подготвителния лагер в Агия Напа (Кипър). Отборът се прибира в петък в 14:30 часа в София. В Кипър “Левски” изигра шест контроли, в които записа три победи (1:0 срещу Белхатов (Пол), 2:1 срещу Теплице (Чехия) и 3:1 срещу Динамо (Москва), две равенства (2:2 с Дубница (Словакия) и 2:2 с Оцелул (Румъния) и една загуба (1:2 от Виктория (Пилзен).

Три от четирите гола днес паднаха след точно изпълнени дузпи. Гара Дембеле и Владимир Гаджев реализираха от бялата точка, а головете за Оцелул бяха дело на Йорга също от дузпа и Пена. Малко странна бе втората дузпа за "Левски", след която резултатът стана 2:2. Тогава Мариян Огнянов центрира в наказателното поле, Димов стреля с глава в гредата, но съдията даде дузпа за "сините".

Ясен Петров заложи на всичките си титуляри. На бе Божидар Митрев, в защита действаха Мулдер, Грийн, Милиев и Веселин Минев. Като опорни халфове играха Христо Йовов и Гаджев, по дясното крило бе Матондо, а отляво Видович. На върха на атаката бе Гара Дембеле, а зад него Тасевски.

Още в 17-ата минута съдията Костас Кирякос даде спорна дузпа за румънския тим за нарушение на Владимир Гаджев. Зад топката застана Каталин Йорга, който прати топката в долния десен ъгъл на вратата, пазена от Митрев. В 26-ата минута реферът отсъди нова дузпа, този път в полза на “Левски”. Гара Дембеле нахлу отляво в наказателното поле на Оцелул и бе съборен. Потърпевшият нападател застана зад топката и реализира за 1:1, въпреки че вратарят улови посоката на топката. В края на полувремето българският тим осъществи натиск, но не стигна до попадение. В 40-ата минута Сержиньо Грийн бе изпреварен от защитник след центрирана топка в наказателното поле. Четири минути след това Матондо стреля от границата на наказателното поле, но след рикошет стражът на румънците улови. В последната минута на първата част Дембеле нахлу отляво в наказателното поле, но вратарят го изпревари и спря атаката му.

Второто полувреме започна с два пропуска на Гара Дембеле. В 47-ата минута нападателят получи от Дарко Тасевски, но бе изпреварен от вратаря, който се хвърли в краката му. Минута след това пропускът бе по-голям. Дембеле влезе в наказателното поле, излъга стража, но си поведе дълго топката, все пак я стигна и с шпагат я насочи към вратата, но в аут.

В 65-ата минута Оцелул поведе с 2:1, след като Пена бе точен от пряк свободен удар. Четири минути след това “сините” организираха добра контраатака, но защитник на румънския тим спря добро подаване на Даниел Младенов от десния фланг. В 85-ата минута реферът даде втора дузпа за “Левски” и общо трета в двубоя. Това бе най-спорното отсъждане. Мариян Огнянов центрира в наказателното поле, Даниел Димов стреля с глава и уцели гредата, но съдията вече бе посочил бялата точка. Владимир Гаджев бе точен за крайното 2:2./БЛИЦ

Мачът по минути тук

"Левски" - Оцелул 2:2
0:1 Каталин Йорга (18-дузпа), 1:1 Гара Дембеле (28-дузпа), 1:2 Пена (65), 2:2 Владимир Гаджев (85-дузпа)

“Левски”: 12.Божидар Митрев, 2.Дъстли Мулдер, 3.Сержиньо Грийн, 55.Йордан Милиев, 14.Веселин Минев, 10.Христо Йовов (64 - Мариян Огнянов), 45.Владимир Гаджев, 22.Дарко Тасевски (74 - Даниел Димов), 11.Марко Видович (46 - Даниел Младенов), 39.Гара Дембеле (78 - Исмаил Иса), 6.Юлу Матондо
Резерви: 23.Пламен Илиев, 85.Кирил Акалски, 5.Иво Иванов, 4.Стефан Станчев, 26.Христо Попадиин, 30.Христо Стамболийски, 16.Мариян Огнянов, 8.Даниел Димов, 7.Александър Александров, 17.Даниел Младенов, 28.Александър Киров, 29.Исмаил Иса, 15.Горанов, 21.Мирослав Антонов

Оцелул: 12.Граховац, 3.Рапа, 30.Перенайджа, 18.Костин, 14.Илие, 26.Негру, 29.Гюргю, 7.Йорга, 10.Параскив, 17.Бус, 27.Пена
Резерви: 1.Бранед, 20.Божок, 16.Стреми, 21.Миселерику, 5.Петеах, 24.Филип, 8.Антал, 37.Вилиянти, 32.Бордели, 19.Пунусевач, 15.Ибех