Осем гола видяха зрителите на дербито Левски - ЦСКА от столичното първенство при децата, родени през 2003 г. "Сините" победиха с 5:3, информира viasport.bg. Мачът се игра тази сутрин на изкуствения терен на стадион "Георги Аспарухов" при непрестанен дъжд.

Левски има превъзходство над вечния съперник в тази възраст. В двете срещи през сезона до момента "сините" записаха победи със 7:0 и 1:0. Третото дерби предложи много голове, като този път ЦСКА се опита да затрудни малко повече противника.

Домакините откриха още във 2-ата минута с гол на Самуил Беримски, който получи на границата на наказателното поле, напредна и не се поколеба да се разпише за 1:0. ЦСКА отговори много бързо. В следващата минута Алпай Рамадан изравни след центриране от ъглов удар.

В 10-ата минута Димитър Георгиев промуши топката във вратата на гостите и отново изведе Левски напред в резултата. До края на полувремето "сините" опитаха няколко далечни удара, но те бяха неточни.

На почивката в игра за Левски се появи Марк-Емилио Папазов, а пет минути по-късно се разписа за 3:1 след нова грешка в защитата на ЦСКА. Мартин Сотиров можеше да намали, но ударът му бе изчистен малко пред голлинията от футболиста на Левски Виктор Георгиев. Малко по-късно Сотиров се реваншира за пропуска и се разписа след центриране от пряк свободен удар – 3:2.

В момент, в който "червените" се опитваха да стигнат но ново равенство, Марк Емилио Папазов вкара втория си гол в мача за 4:2 и попари надеждите на гостите. В 65-ата минута Даниел Начев направи резултата 5:2. В последната минута Алпай Рамадан оформи крайното Левски – ЦСКА 5:3. Любопитен факт е, че и трите гола на ЦСКА са след удари с глава при статични положения.

Левски отдавна си осигури първото място в групата с впечатляващо представяне през сезона. "Сините" имат 75 точки (25 победи от 25 мача), а головата им разлика в 129:8. ЦСКА е на втора позиция с 56 точки. До края на първенството има 2 кръга.

Левски – ЦСКА 5:3
1:0 Самуил Беримски (2), 1:1 Алпай Рамадан (3), 2:1 Димитър Георгиев (10), 3:1 Марк-Емилио Папазов (40), 3:2 Мартин Сотиров (47), 4:2 Марк-Емилио Папазов (57), 5:2 Даниел Начев (65), 5:3 Алпай Рамадан (70);

Левски: Иван Андонов, Петър Войнов, Александър Георгиев, Калоян Пехливанов (Виктор Георгиев), Илиян Йовчев-капитан, Мартин Хайдаров (Кристиян Николов), Даниел Начев, Марин Петков (Димитър Младенов), Иван Вълев (Марк-Емилио Папазов), Димитър Георгиев (Димитър Керин), Самуил Беримснки
Треньор: Красимир Петров

ЦСКА: Ивайло Илиев-капитан, Цветомир Йорданов (Денис Стефанов), Мартин Кирчев, Димитър Колимечков, Георги Иванов, Мартин Сотиров (Георги Манев), Алпай Рамадан, Мартин Аврамов, Данаил Стойчев (Христо Арсов), Александър Бучков, Цветомир Цанев
Треньор: Христо Марашлиев