Левски загуби с 0:1 домакинството си на Славия от 35-ия кръг на "А" група при завръщането на Люпко Петрович начело на "сините". Като старши треньор днес обаче беше вписан Елин Топузаков, тъй като сръбската легенда все още е без работна виза.

Автор на единственото попадение на "Герена" стана Борислав Балджийски. Юношата на Левски прониза Боян Йоргачевич в 91-ата минута и Славия измъкна трите точки.

В 3-ата минута Нар подаде на Георги Костадинов пред наказателното поле, но халфът стреля над напречната греда. В 14-ата Венци Христов беше близо да открие резултата, но Марио Кирев спаси изстрела на нападателя.

На почивката Левски награди две от юношеските формации на тима - родените през 2000 г. и 2002 г., които спечелиха Купата на БФС този сезон.

Втората част започна с натиск на „сините“, като в 47-ата минута Левски изпълни ъглов удар, след който се получи разбъркване и Прохазка стреля силно, но Кирев изби в нов корнер. Само минута по-късно Венци Христов отбеляза с глава, но попадението бе отменено заради отсъден фаул в нападение. Гостите отговориха с опасна контраатака в 65-ата минута, завършила с удар от един метър на Емил Стоев, но право в тялото на Йоргачевич.

В минутите до края Левски опита натиск, но до чисти голови положения така и не се стигна. Петрович пусна в игра Мехди Бурабия, който се отчете с няколко грешки, а включилите се на смяна Джъстин Менголо и Бабатунде Адениджи също не съумяха да помогнат на "сините".

Така се стигна до 91-ата минута, когато юношата на Левски Борислав Балджийски прониза Йоргачевич след подаване на Мартин Станкев и донесе победата на Славия на "Герена".

След края на мача Левски получи сребъните медали за второто място в класирането за сезон 2015/2016.

Kласиране, програма, голмайстори и всичко за "А" група - ТУК !!!

ЛЕВСКИ - СЛАВИЯ 0:1
0:1 Борислав Балджийски (90+1)

Двубоят по минути:
3 - ОПАСНО! Първа възможност за Левски. Франсис Нар подаде на Георги Костадинов, който стреля от границата на наказателното поле, но на сантиметри покрай дясната греда на вратата на Славия.
14 - ГРЕДА! Калоян Кръстев беше изпуснат от защитата на "сините" и стреля към далечния на Йоргачевич ъгъл, за късмет на домакините топката срещна лявата греда на вратата.
29 - Рейд на Балджийски, който шутира към вратата на домакините, Йоргачевич спаси.
32 - Александър Тарханов най-вероятно ще трябва да прави принудителна смяна. Цветомир Панов е получил контузия и получава лекарска помощ извън терена.
36 - ОПАСНО! Хубава атака на Славия завърши с удар на Цветомир Панов от малък ъгъл, топката прелетя на сантиметри покрай гредата.
45 - Добавеното време е 2 минути.
45+2 - Край на първото полувреме.
--------
47 - ОПАСНО! Роман Прохазка стреля силно, Марио Кирев изби в корнер със сетни усилия.
49 - ОТМЕНЕН ГОЛ! Венци Христов с глава насочи топката в мрежата след центриране от корнер, реферът Георги Кабаков обаче видя нарушение срещу Димитър Пиргов и отмени попадението.
61 - Шанс за Левски. След самостоятелен пробив на Франсис Нар топката стигна до Радослав Цонев пред наказателното поле. Неговият изстрел обаче беше уловен от Кирев.
65 - Стражът на Славия спасява и удар на Бедоя.
65 - ОПАСНО! Балджийски стреля от дистанция, Йоргачевич изби. При добавката Емил Стоев стреля от един метър право в тялото на сърбина и пропуска да накаже Левски.
70 - ОПАСНО! Възможност за току-що влезлия на терена Ивайло Димитров да се разпише, но ударът му беше избит от Йоргачевич.
76 - Изстрел на Балджийски, топката преминава над вратата на Левски.
86 - Удар на появилия се малко по-рано в игра Бабатунде Адениджи, Кирев лови топката.
90 - Добавеното време е 4 минути.
90+1 -  ГОООЛ! Славия повежда на "Герена" след гол на Борислав Балджийски! Юношата на Левски се разписа с удар от границата на наказателното поле след подаване на Мартин Станкев.
90+4 - Край на мача. Левски загуби от Славия с 0:1.

ЛЕВСКИ: 29.Боян Йоргачевич, 15.Роман Прохазка jalt.jpg , 30.Максимилиан Карнер, 2.Сърджан Лукин jalt.jpg , 14.Веселин Минев, 70.Георги Костадинов, 8.Джереми де Нойер (59  smqna.jpg 27.Мехди Бурабия), 7.Франсис Нар, 10.Мигел Бедоя (85  smqna.jpg 17.Бабатунде Адениджи), 21.Радослав Цонев (72  smqna.jpg 11.Джъстин Менголо), 91.Венцислав Христов
Резерви: 24.Александър Любенов, 16.Атанас Кабов, 33.Галин Ташев, 27.Мехди Бурабия, 11.Джъстин Менголо, 99.Станислав Иванов, 17.Бабатунде Адениджи
Треньор: Елин Топузаков

СЛАВИЯ: 13.Maрио Кирев, 66.Aбуд Омар jalt.jpg , 3.Димитър Пиргов jalt.jpg , 4.Никита Сергеев, 25.Цветомир Панов, 22.Владимир Семерджиев (57  smqna.jpg 21.Мартин Станкев), 27.Емил Мартинов, 15.Калоян Кръстев (69  smqna.jpg 14.Ивайло Димитров), 23.Емил Стоев jalt.jpg , 35.Георги Йомов, 7.Борислав Балджийски
Резерви: 1.Георги Петков, 5.Димитър Буров, 19.Стефан Велков, 10.Янис Карабельов, 21.Мартин Станкев, 20.Сердер Сердеров, 14.Ивайло Димитров
Треньор: Александър Тарханов