ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Левски надви трудно у дома Пирин (Благоевград) с 2:0 в отложен мач от шестия кръг на efbet Лига. Уелтън (78) и красив гол на Асен Митков (87) пречупиха "орлетата", в чийто редици силни изяви записа украинският страж Максим Ковальов, който бе на път да откаже тотално нападателите на домакините с блестящи спасявания.

На вратата на домакините застана Николай Михайлов, който не бе играл в мач на "сините" от 11 февруари, когато бе под рамката в мача с Черно море от първия пролетен кръг на миналия сезон.

След спокойни начални минути в 6-ата Цунами центрира към Рикардиньо, който успя да стреля с глава, топката обаче мина над напречната греда. "Орлетата" можеха да накажат грешка на "сините" седем минути по-късно, когато Джавад ел Джемили бе притиснат от двама играчи и сбърка с връщането си назад. До топката стигна Юго Комано, който обаче не успя да преодолее Николай Михайлов. Стражът на "сините" бързо се придвижи напред и спаси с тяло.

В 23-ата минута Роналдо показа техника и проби в наказателното поле на Пирин и пусна остър пас, който пресече пеналтерията, но не бе достигнат от негов съотборник. Две минути след това Роналдо се измъкна от защитата на "орлетата" и потърси Рикардиньо, но подаването му бе прекалено дълго.

Натискът на "сините" продължи и в 36-ата минута Дарлан нанесе много хубав изстрел извън наказателното поле. Максим Ковальов изпита трудности и изби топката, която стигна до Уелтън, който не успя да нанесе удар. Две минути след това Цунами бе близо до гола. Той засече с глава центриране от корнер, а Ковальов показа отлична реакция. След това Цунами опита акробатично изпълнение, за да добави отбитата топка, но не успя да я нацели добре. Малко преди края на първата част Фадига пробва силен шут, но вратарят отново плонжира и изби топката. В третата минута от добавеното време на първата част Уелтън нахлу в наказателното поле и падна след съприкосновение с бранител. Съдията Ивайло Стоянов реагира на бурната реакция на бразилския футболист и му показа жълт картон за симулация, а ВАР потвърди решението на рефера.

200 лв. Начален Бонус Спорт!

След почивката "сините" увеличиха оборотите и натиснаха в търсене на гола, но последна преграда пред него бе украинският страж на гостите Максим Ковальов, който спасяваше всички удари с блестящи намеси. В 48-ата минута Роналдо центрира, а Ковальов стигна първи до топката и я изби. Тя стигна до Джавад ел Джемили, който опита директен изстрел, но над напречната греда. Седем минути по-късно Рикардиньо нанесе хубав изстрел, който бе изваден от Ковальов с една ръка. Малко по-късно Роналдо бе близо до гола, след като бе намерен на далечната греда. Ковальов скочи, за да блокира удара му. След това Джавад Ел Джемили също опита с шут по земя, отново извън наказателното поле.

Последваха пропуски на Жереми Петрис, Асими Фадига и Уетън, за да се стигне до 78-ата минута, когато "сините" поведоха. Рикардиньо успя да пусне топката към Уелтън с глава. Бразилецът пък показа страхотна скорост и се измъкна от защитниците на гостите. Той остана сам срещу Ковальов и този път успя да го преодолее с удар по земя за 1:0. Девет минути по-късно Роналдо се измъкна отлично по десния фланг, след което финтира и влезе в наказателното, където бе съборен. До топката стигна Асен Митков, който вкара красив гол за 2:0.

До края на мача не паднаха други голове и така Левски записа пети успех от началото на сезона, а с 15 точки заема третата позиция във временното класиране. Пирин остава последен само с една точка.

ЛЕВСКИ - ПИРИН 2:0
1:0 Уелтън (78), 2:0 Асен Митков (87)

Най-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
6 - Цунами центрира прецизно в наказателното поле, където Рикардиньо засАсими Фадига опита да повтори фамозното си изпълнение от мача с Айнтрахт Франкфурт, но Максим Ковальов продължи с блестящите си изяви и запази мрежата си суха след страхотния удар на французина към горния ляв ъгъл.ече с глава и отправи неточен удар.
14 - Ел Джемили реши да върне рисковано към Николай Михайлов, Комано дебнеше и беше много близо да засече, но стражът на "сините" се намеси решително.
23 - Роналдо направи добър пробив отдясно и пробва остро центриране, но Рикардиньо и Джавад Ел Джемили не бяха перфектно позиционирани и се разминаха с топката.
25 - Роналдо отново проби добре и нанесе удар към далечния ляв ъгъл, но топката премина покрай вратата на Пирин.
36 - Дарлан шутира много силно, Ковальов изби, а Уелтън отблизо засече, но не успя да намери точно свой съотборник.
38 - След центриране на Дарлан от корнер Цунами нанесе удар с глава, вратарят спаси, след това левият бек не успя да отправи добавка.
39 - Асими Фадига се озова на прекрасна позиция сам срещу Ковальов, но украинецът изби в корнер.
45 - Асими Фадига шутира от далечна дистанция, но Максим Ковальов продължи с блестящите си изяви и запази мрежата си суха след страхотния удар на французина към горния ляв ъгъл.
45+3 - Уелтън падна в наказателното поле на гостите и след съприкосновение със защитник и получи жълт картон за симулация.
45+5 - Край на първата част!
.............................................................
46 - Начало на второто полувреме.
48 - Жереми Петрис центрира отдясно, Максим Ковальов изби и топката падна в краката на Джавад Ел Джемили, който нанесе удар от воле, но над вратата на гостите.
54 - Уелтън пробва да обърне задна ножида от границата на наказателното поле и нанесе никак нелош удар, но не успя да намери очертанията на вратата.
55 - Цунами добре намери Рикардиньо в наказателното поле, нападателят бе с гръб към вратата и се обърна добре, след което нанесе силен удар към долния ляв ъгъл, но Ковальов за пореден път се оказа последна пречка пред гола.
60 - Уелтън центрира към Рикардиньо, той се размина с топката, тя все пак падна в краката на Роналдо, а той от вратарското поле стреля, но Ковальов спаси.
61 - Ел Джемили стреля от дистанция и вратарят на гостите улови без проблеми.
68 -  Уелтън направи страхотен пробив, преодоля няколко футболисти на Пирин, но нанесе много неточен удар.
73 - Асими Фадига стреля от движение от границата на наказателното поле и топката излезе в аут.
77 - Рикрадиньо шутира отдалеч и прати топката встрани от вратата.
78 - ГОООЛ за Левски! Рикардиньо добре свали топката с глава към Уелтън, който остана очи в очи с украинския страж и с елегантен удар по земя плъзна топката покрай него за 1:0.
87 - ГОООЛ за Левски! Роналдо проби отдясно и бе съборен в наказателното поле, дузпа не последва, но бразилецът продължи топката към Асен Митков, който с едно докосване отправи великолепен удар в горния десен ъгъл за 2:0.
90+9 - Край на мача! Левски срази Пирин с 2:0 за пета победа от началото на сезона.

Левски: 13. Николай Михайлов (К) – 2. Жереми Петрис, 50. Кристиан Димитров , 5. Келиан ван дер Каап, 6. Цунами  – 37. Дарлан (6220. Асен Чандъров), 97. Асими Фадига (828. Андриан Краев), 11. Джавад Ел Джемили (6210. Асен Митков ) – 7. Роналдо, 9. Рикардиньо (8988. Марин Петков), 17. Уелтън
Резерви: 99. Иван Андонов – 4. Виктор Любенов, 8. Андриан Краев, 10. Асен Митков, 14. Илиян Стефанов, 16. Преслав Бачев, 20. Асен Чандъров, 21. Кристиян Йовов, 22. Патрик-Габриел Галчев, 88. Марин Петков
Треньор: Николай Костов

Пирин: 12. Максим Ковальов – 8. Дмитро Семенив, 38. Александър Дюлгеров (К) , 29. Мартин Бачев , 16. Андрей Йорданов – 4. Айуб Абу, 20. Аймед Суда – 11. Иван Тасев  (677. Владимир Медвед ), 73. Венцислав Бенгюзов (7510. Даниил Кондарков), 17. Борис Тютюков – 19. Юго Комано (899. Станислав Костов)
Резерви: 1. Марио Кирев – 7. Владимир Медвед, 9. Станислав Костов, 10. Даниил Кондраков, 13. Мартин Георгиев, 26. Илиан Костов, 30. Любомир Тодоров, 33. Симеон Александров, 83. Христо Попадийн
Треньор: Иво Тренчев

Стадион: "Георги Аспарухов", София
Съдия: Ивайло Стоянов
ВАР: Ивайло Ненков

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР