Левски стигна до обрат от 0:1 до 3:1 срещу Пирин (Благоевград) в мач от 25 кръг на "А" група. След успеха "сините" остават на второ място с 39 точки, на 12 от лидера Лудогорец. Берое е трети с 36 точки. Пирин остава в дъното на класирането, като заедно с Монтана има по 16 точки на последните две места. Гостите от Благоевград обаче показаха зъби и поведоха на "Герена" с ранен гол на Стилиян Николов (11). В 31-ата минута Бедоя изравни, а в добавеното време на първото полувреме Венцислав Христов реализира от пряк свободен удар за 2:1. Пет минути преди края Франсис Нар отбеляза за крайното 3:1. Това бе първа победа за Левски над Пирин от началото на сезона. В първите два мача "сините" направиха равенство 0:0 на "Герена" и загубиха с 0:1 в Благоевград.

Треньорът на Левски Стойчо Стоев пусна Прохазка, Александров, Лукин и Веселин Минев в защита. В средата на терена започнаха Бурабия и Радослав Цонев, а по крилата Менголо и Франсис Нар. Един зад друг в атака играха Венцислав Христов и Мигел Бедоя. Очакваше се "сините" да стартират с двама чисти нападатели - Венцислав Христов и Адениджи, но Стоев не се престраши към офанзивна схема.

Още в 50-ата секунда Франсис Нар бе оставен непокрит в наказателното поле, но не успя да намери път към вратата. В 11-ата минута след центриране в наказателното поле на Левски Йоргачевич изби, но топката попадна в оставения непокрит Стилиян Николов, който откри резултата. Топката срещна горната греда, след което влетя във вратата. В 29-ата минута домакините поискаха дузпа. Защитникът на Пирин Венцислав Бенгюзов игра с ръка, но никой от съдиите не видя ситуацията. В 31-ата минута Мигел Бедоя изравни. Веселин Минев даде хубав пас в наказателното поле към Венцислав Христов, който стреля, но вратарят на Пирин Красимир Костов изби. Притичалият Мигел Бедоя направи резултата 1:1. В добавеното време на първото полувреме Венцислав Христов осъществи пълния обрат до 2:1 след прекрасно изпълнение на пряк свободен удар.

През второто полувреме домакините играха добре, но така и не стигаха до успокоителен трети гол. В 59-ата минута Радослав Цонев за малко да вкара, но Красимир Костов изби в долния десен ъгъл. В 65-ата минута бе моментът на Пирин. Влезлият като резерва Даниел Генов остана сам срещу Йоргачевич, който обаче боксира, а при добавката Траянов не уцели вратата. Последваха смени и в двата отбора. Стойчо Стоев извади неубедителния Менголо за сметка на Божидар Краев. В 84-ата минута Венцислав Христов даде много хубав извеждащ пас към Франсис Нар, който се оказа в свободна зона. Нападателят напредна и копна топката над излезлия да го пресрещне вратар на благоевградчани. По няколко минути в края на мача записаха младите Мики Орачев и Галин Ташев за Левски./БЛИЦ СПОРТ

Двубоят по минути с БЛИЦ
1 - ПРОПУСК на Левски, Франсис Нар не успя да стреля с глава абсолютно непокрит вдясно в наказателното поле
11 -  ГООЛ за Пирин, голмайстор Стилиян Николов. Центриране в наказателното поле, Йоргачевич изби, но топката попадна на крака на Стилиян Николов, който я вкара след удар в горната греда
22 -
24 - атака на Левски и ъглов удар. След изпълнението му нищо опасно за Пирин
29 - ГРЕШКА на съдиите, които не дадоха дузпа за Левски. Венцислав Бенгюзов игра нескопосано с ръка в наказателното поле. Единият от допълнителните съдии зад вратата бе близо до ситуацията, но не реагира по никакъв начин
31 -  ГООЛ за Левски, голмайстор Мигел Бедоя. Атака на домакините, пас на Минев към Венцислав Христов, който стреля, но Красимир Костов изби, при добавката Бедоя реализира
36 -
45+3 -  ГООЛ за Левски, голмайстор Венцислав Христов директно от пряк свободен удар. Хубаво изпълнение на нападателя
45+4 - край на полувремето
------------------------------------------------------
46 -
48 - далечен и много добър удар на Тони Тасев, Йоргачевич спаси
59 - ОПАСЕН изстрел на Радослав Цонев от пряк свободен удар, вратарят на Пирин спасява в долния десен ъгъл
64 - smqna.jpg смяна в Пирин - Антон Костадинов излиза, на негово място влиза Даниел Генов
65 - ПРОПУСК на Пирин при два последователни удара. Даниел Генов бе сам срещу Йоргачевич, който обаче боксира, след това удар на Траянов мина близо до целта
84 -  ГООЛ за Левски, голмайстор Франсис Нар. Асистенция и хубаво извеждащо подаване на Венцислав Христов, Нар копна топката над вратаря в наказателното поле и я прати във вратата
88 -
90+4 - край на мача

ЛЕВСКИ - ПИРИН 3:1
0:1 Стилиян Николов (11), 1:1 Мигел Бедоя (31), 2:1 Венцислав Христов (45+3), 3:1 Франсис Нар (84)

7.jpgЛЕВСКИ: 29.Боян Йоргачевич, 14.Веселин Минев (88 smqna.jpg 33.Галин Ташев), 5.Александър Др. Александров, 2.Сърджан Лукин, 15.Роман Прохазка jalt.jpg, 27.Мехди Бурабия (81 smqna.jpg 4.Мики Орачев), 21.Радослав Цонев jalt.jpg, 11.Джъстин Менголо (66 smqna.jpg 12.Божидар Краев), 7.Франсис Нар  jalt.jpg, 10.Мигел Бедоя jalt.jpg, 91.Венцислав Христов
Резерви: 24.Александър Любенов, 4.Мики Орачев, 30.Максимилиан Карнер, 33.Галин Ташев, 88.Георги Янев, 12.Божидар Краев, 17.Бабатунде Адениджи
Треньор: Стойчо Стоев

Резултат с изображение за пирин благоевградПИРИН: 76.Красимир Костов, 33.Емил Виячки jalt.jpg, 18.Юлиан Попев jalt.jpg, 14.Стилиян Николов , 6.Костадин Дяков, 24.Антон Костадинов jalt.jpg (64 smqna.jpg 8.Даниел Генов), 9.Тодор Траянов (80 smqna.jpg 19.Благой Наков), 15.Димитър Благов (75 smqna.jpg 28.Маркиньос), 16.Венцислав Бенгюзов, 9.Даниел Младенов, 7.Тони Тасев jalt.jpg
Резерви: 12 Веселин Ганев, 11.Маркиньос, 8.Даниел Генов, 17.Илия Карапетров, 23.Васил Божинов, 19.Благой Наков, 10.Мартин Тошев
Треньор: Добромир Митов (Наджи Шенсой е наказан)

Стадион: "Георги Аспарухов"
Съдии: Боян Славков, Мартин Маргаритов, Мартин Венев
Четвърти съдия: Тони Пандарски
Допълнителни съдии: Ивайло Стоянов, Георги Кабаков
БФС делегат: Людмил Георгиев
Съдийски наблюдател: Кирил Лозанов
Жълти картони: Франсис Нар, Мигел Бедоя, Радослав Цонев, Роман Прохазка (Левски); Антон Костадинов, Емил Виячки, Юлиян Попев, Тони Тасев (Пирин)

Kласиране, програма, голмайстори и всичко за "А" група - ТУК !!!