Левски се подигра със Спартак (Варна) в двубой от 1/16-финалите за Купата на България. Момчетата на Петър Хубчев стигнаха до повече от категоричния успех с 5:1 като гост в среща, играна в Балчик.

По този начин "сините" си осигуриха място на 1/8-финалите, където тепърва ще очакват да научат името на следващия си съперник.

Головете в двубоя за столичани бяха дело на Мазурек (28'), Дени Алар (42'), Насиру Мохамед (50') и Мартин Петков (55', 57'), който вкара дебютните си попадения с екипа на тима.

Winbet - най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

Срещата, в която Николай Михайлов записа първи мач за сезона под рамката, започна спокойно и след първите 20-25 минути по нищо не личеше, че ще има чак толкова попълнения.

Е, всичко това се промени бързо-бързо, като до края на първата част паднаха цели две попадения. Първо Мазурек отбеляза в 28-ата минута с прецизен изстрел, а в края на частта Алар също заби топката  в мрежата на "соколите", вкарвайки с глава за 2:0.

Второто полувреме бе още по-вихрено и в 57-ата минута Левски вече имаше преднина от цели 5 попадения. Насиру Мохамед покачи за 3:0 в 50-ата минута, а в 55-ата и 57-ата резервата Мартин Петков вкара дебютните си голове с екипа на столичани.

В 63-ата минута на двубоя Спартак реализира едно от малкото си положения в двубоя, като голмайстор се оказа Ивайло Русев.

Така се стигна до 70-ата минута, в която на трибуните се получиха изключително грозни сцени. Фенове на "сините" счупиха огражденията на своя сектор и тръгнаха да нахлуват на този в домакините, но до по-сериозни сблъсъци не се стигна, тъй като полицията се намеси навреме.

До края на самия мач нямаше кой знае колко сериозни положения и двубоят завърши при резултат 5:1 в полза на Левски.

КУПА НА БЪЛГАРИЯ - 1/16-ФИНАЛИ

СПАРТАК - ЛЕВСКИ 1:5
0:1 Мазурек (28'), 0:2 Дени Алар (42'), 0:3 Насиру Мохамед (50'), 0:4 Мартин Петков (55'), 0:5 Мартин Петков (57'), 1:5 Ивайло Русев (63')

Срещата по минути:
1 - Начало на мача.
6 - Спокойни първи минути на стадиона в "Балчик", в които гостите имат преимущество във владението на топката.
7 - Нашименто центрира от свободен удар, но до нещо по-сериозно не се стигна пред вратата на Иван Иванов.
10 - Шут на Мазурек от далечна дистанция е неточен.
12 - Нашименто центрира от ъглов удар, Райнов отклони топката с глава, а Насиру Мохамед направи добавка, вкарвайки я в мрежата. Последният обаче бе в засада и попадението правилно бе отменено.
18 - Иван Горанов намери в наказателното поле с прекрасно центриране от фланга Франко Мазурек, но нисичкият аржентинец не успя да отиграе по най-добрия начин.
25 - Играта се поуспокои и се води предимно в центъра на терена.
26 - Насиру Мохамед получи страхотен извеждащ пас и стреля от въздуха, но стражът на домакините отрази.
28 - ГОООЛ! Левски повежда в резултата след гол на Франко Мазурек. Аржентинецът получи топка пред наказателното поле от Ивайло Найденов и с прецизен изстрел отбеляза за 1:0.
32 - Дени Алар намери пространство и стреля, но слабо и в обсега на Иван Иванов.
42 - ГОООЛ! Левски удвоява резултата. Иван Горанов центрира от фланга, а Дени Алар заби топката с глава в мрежата на "соколите".
45+2 - Край на първото полувреме. "Сините" се оттеглят с преднина от 2 гола.
––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––
46 - Начало на второто полувреме.
50 - ГОООЛ! Левски прави резултата класически. Насиру Мохамед бе изведен с дълъг пас, овладя и пусна топката край стража на домакините за 3:0.
55 ГОООЛ! Левски вече води с 4:0! Голмайстор е юношата Мартин Петков, който вкарва дебютен гол за "сините".
57 - ГОООЛ! Разгромът за Спартак (Варна) е пълен. Резултатът вече е 5:0 за Левски, точен отново е Мартин Петков.
63 - ГОООЛ! Спартак намалява резултата на 1:5. Янаки Смирнов премина през Мартин Райнов и центрира прекрасно към Ивайло Русев, който отблизо отбеляза.
75 - Грозни сцени на трибуните. Феновете на Левски тръгнаха да нахлуват в сектора на домакините, след като разбиха огражденията, но полицията се намеси бързо и предотврати нещо по-сериозно. След около 5 минути двубоят бе подновен.
80 - Мартин Петков изпусна шанс за хеттрик! Нашименто бе преминал отляво, за да получи и с хитър пас по земя потърси съотборник около точката на дузпата. Там беше именно Петков, който стреля с доста сила, ала право в тялото на вратаря.
90+3 - Край на мача! Левски печели с 5:1 и е в следващия кръг за Купата на България.

Image result for spartak varna emblemСпартак (Варна): Иван Иванов, Васил Добрев (46Николай Томов), Иво Иванов, Георги Динков, Архах Исуф, Янаки Смирнов(86Мирослав Георгиев), Стоян Иванов, Ивайло Русев, Боян Илиев (61Филип Колев), Стефан Иванов, Иван Пенев
Резерви: Християн Славов, Николай Томов, Румен Николов, Филип Колев, Васко Боев, Александър Йовчев, Мирослав Георгиев
Треньор: Неделчо Матушев

Image result for levski emblemЛевски: Николай Михайлов, Ивайло Найденов, Янис Каргас(61Живко Миланов), Мартин Райнов, Иван Горанов (53Мартин Петков), Илия Юруков, Филипе Нашименто, Франко Мазурек (56Асен Чандъров), Насиру Мохамед, Здравко Димитров, Дени Алар
Резерви: Петър Иванов, Живко Миланов, Мартин Петков, Найджъл Робърта, Станислав Иванов, Кали Тиам, Асен Чандъров
Треньор: Петър Хубчев

Съдия: Станислав Тодоров
Стадион: "Градски", Балчик