Левски загуби с 0:1 гостуването си на Черно море в двубой от последния 26-и кръг на редовния сезон в Първа лига. Единственото попадение бе дело на Александър Цветков, а "сините" завършиха мача с 10 души след директен червен картон на Давид Яблонски.

Първото полувреме не предложи много футбол, но пък в него и двата отбора имаха претенции за дузпа. Първо Краев бе съборен от Венков в наказателното поле на Черно море, но не последва сигнал.

Нямаше такъв от Станислав Тодоров и малко по-късно, когато "моряците" на Гонзо също искаха 11-метров наказателен удар. При атака трима на един топката се удари в ръката на Яблонски, но съдията прецени, че няма основания да дава дузпа.

През второто полувреме Левски натисна, но Черно море вкара първи. Минев опита да запази една топка да излезе в аут, но тя бе открадната от Александър Цветков. Халфът на Черно море направи 2-3 крачки и стреля силно, а Кръстев бе безпомощен - 1:0.

Левски така и не успя да да стигне до чисто голово положение, като изключим един удар с глава на Адениджи. За сметка на това Черно море можеше да удвои, но ударът на Балджийски бе избит от Кръстев.

В последните минути Давид Яблонски получи червен картон за удар без топка срещу Стефан Станчев.

Така след изиграването на редовния сезон Левски заема второ място с 51 точки, докато Черно море е на четвърто с 43.

Tелевизионната програма на Първа лига (РЕГЛАМЕНТ)

Всичко за Първа лига

Черно море - Левски 1:0
1:0 Александър Цветков (64)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
13- Краев и Адениджи комбинират добре, но защитата се намеси решително пред вратата и изчисти топката
25- Георги Костадинов се освободи в пеналта на Черно море и стреля, но над вратата
27- Краев пада в наказателното поле на Черно море след съприкосновение с Венков, но съдията не посочи бялата точка
35- Адениджи се възползва от грешка на Пламен Николов и излезе сам срещу вратаря. Опита да го прехвърли, но твърде слабо и Михайлов улови
39- Черно море иска дузпа! Яблонски игра с ръка при атака, в която имаше само един бранител в синьо. Топката се удари в ръката на бранителя, но реферът не посочи бялата точка!
45- Край на първото полувреме!
---------------------------------------------------
46- Начало на второто полувреме
55- Краев получи в наказателното поле и стреля силно и точно, но Михайлов боксира
58- Кузма стреля от малък ъгъл, но топката мина успоредно на голлинията
64- ГОЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ! Александър Цветков открадна топката от Веселин Минев в наказателното поле на Левски, влезе леко навътре и стреля силно и точно в долния ъгъл - 1:0!
71- Отлична контраатака на Черно море завърши с извеждащ пас към Балджийски, силният му удар обаче бе избит от Кръстев
74- Аниете центрира към Адениджи, но ударът на нигериецът мина над вратата
87- Червен картон! Давид Яблонски ритна без топка Стефан Станчев и получи червен картон!
90- Аниете стреля от няколко метра, но Сукуп с крак блокира удара
90- 2 минути продължение
90+2- Край на мача!

Резултат с изображение за фк черно мореЧерно море: 33.Емил Михайлов, 4.Михаил Венков, 22.Пламен Николов, 5.Стефан Станчев, 73.Ондрей Сукуп, 6.Александър Цветков, 84.Тодор Паланков, 21.Георги Илиев, 17.Иван Коконов(63-70.Борислав Балджийски), 77.Хосе Лопес(46-3.Даниел Георгиев), 29.Марек Кузма (80-15.Траян Траянов)
Резерви: 30.Войтех Щром, 15.Траян Траянов, 7.Мартин Костадинов, 3.Даниел Георгиев, 70.Борислав Балджийски, 98.Валентин Йосков, 10.Николай Минков
Треньор: Георги Иванов

Резултат с изображение за пфк левскиЛЕВСКИ: 24.Николай Кръстев, 14.Веселин Минев, 2.Сърджан Лукин, 70.Георги Костадинов (78-3.Димитър Пиргов), 28.Давид Яблонски, 7.Франсис Нар, 15.Роман Прохазка, 12.Божидар Краев, 27.Мехди Бурабия, 18.Антон Огнянов (61-20.Антонио Аниете), 17.Бабатунде Адениджи
Резерви: 21.Божидар Митрев, 5.Александър Др. Александров, 16.Атанас Кабов, 3.Димитър Пиргов, 25.Александър Ем. Александров, 75.Алекс Боримиров, 20.Антонио Аниете
Треньор: Николай Митов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация